RSS
Новости
5 октября 2018, 15:40
Кабмін розробив заходи для збільшення попиту на українське вугілля - ЗМІ
Уряд планує прийняти постанову про пріоритетне включення блоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової марки.
 
У Кабміні переконані у вигідності цього рішення для економіки Постанова про пріоритетне включення блоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової марки знизить залежність від російського вугілля і підвищить попит на українське вугілля. Про це зазначається в статті «Фактів»: «Пріоритети прем'єра: п'ять важливих проектів Кабміну». 
 
На думку журналістів, зниження залежності вітчизняної енергетики від імпортних поставок, перш за все від російських, є важливим проектом Кабміну в економічній сфері. Так, зазначається, що вже три роки Україна живе без російського газу. Поступово знижується роль росіян в забезпеченні паливом вітчизняних ядерних реакторів. 
 
 Що стосується вугільної сфери, то уряд планує прийняти постанову про пріоритетне включення блоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової марки. У ЗМІ пишуть, що в уряді переконані у вигідності цього рішення для економіки. По-перше, воно дозволить знизити залежність від Росії, на яку зараз припадає 80% імпорту. По-друге, підвищить попит на українське вугілля за рахунок мотивації переводити блоки з антрациту на вугілля газової марки. Що, в свою чергу, сприятиме створенню нових робочих місць в шахтарських регіонах і дасть можливість державним шахтам не залежати від державних дотацій і підтримки. 
 
Серед інших знакових проектів уряду Гройсмана відзначаються пенсійна реформа, запуск програми «Доступні ліки», реконструкція і будівництво нових доріг, а також розширення повноважень місцевої влади і фінансових можливостей громад. 
 
Нагадаємо, видобуток енергетичного та коксівного вугілля в Україні за період з січня по вересень 2018 року скоротився на 5% порівняно з таким самим періодом минулого року. У той же час відвантаження імпортного енергетичного вугілля на ТЕС і ТЕЦ України в січні-серпні 2018 року склала 3 млн 740,3 тис. тонн, що в 1,7 рази більше, ніж за аналогічний період 2017 роки (2 млн 186,9 тис. тонн). При цьому з РФ на українські електростанції надійшло 2 млн 910,3 тис. тонн вугілля (частка - 77,8%). 
 
 

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: economics.unian.net
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!