RSS
Новости
12 октября 2018, 10:19
Приклад для України: В Естонії побудують сонячні станції на території шахт
До кінця 2018 року в різних частинах Естонії зведуть сонячні електростанції загальною потужністю 7 МВт.

Проект реалізує Enefit Green - підприємство відновлюваної енергії Eesti Energia.

Сонячні електростанції будуть побудовані на територіях, що перебувають у користуванні Eesti Energia, а також поруч з електростанціями Enefit Green і на ділянках клієнтів. Одну СЕС планують розташувати на території колишніх шахт Лааскирве в Іда-Вірумаа, іншу – біля вітропарку у Палдіскі. Сонячні електростанції будуть також побудовані поруч з електростанціями Іру і Пайде.

«В останні роки сонячна енергетика дуже активно розвивається і стає більш конкурентоспроможною: в електромережі Естонії вже зараз є понад 1300 сонячних електростанцій, які допомагають власникам покривати потреби в електроенергії, - пояснив керівник Enefit Green Ааво Кярмас. - Наша мета полягає у нарощуванні обсягу електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел: протягом наступних п'яти років плануємо встановити сонячні станції загальною потужністю 50 МВт».

Цього року Enefit Green планує вкласти у сонячну енергетику п'ять мільйонів євро.

«Плануємо інвестувати у виробництво сонячної енергії і в якості можливих ринків розглядаємо весь регіон Балтійського моря, де концерн Eesti Energia вже діє в якості продавця енергії», – розповів Ааво Кярмас.

До 2022 року Eesti Energia поставила за мету виробляти 40% електроенергії з відновлюваних та альтернативних джерел. 

Виробництво електроенергії на сонячних електростанціях почнеться не пізніше ніж в кінці цього року. У будівництво цих сонячних електростанцій Enefit Green інвестує близько 5 млн. євро. 

Nelja Energia - створена ще в 2005 році, працює в країнах Балтії. Компанія виробляє енергію з відновлюваних джерел, вітропарки цієї компанії знаходяться в Естонії і Литві. Загальна потужність 17 вітропарків Nelja Energia становить 287 МВт. Компанія виробляє енергію з вітру, води, сонця та біомаси, а також муніципальних відходів.

Що стосується шахт, то  тенденція переобладнання території шахт на сонячні електростанції спостергігається й в інши країнах.
Наприклад, Шотландія ще в 2016 закрила останню шахту. Так само вчинила і Англія. Сполучене королівство стрімко прощається з вугіллям і переходить на джерела відновлюваної енергії. 

По такому ж принципу пішла й Японія. На місці старої шахти в  районі Коягіматі, розташованому в десяти кілометрах від Нагасакі, побудували сонячну електростанцію. 


Раніше ЕлектроВісті писали, що підприємство відновлюваної енергії концерну Eesti Energia Enefit Green  побудували на острові Рухну в Естонії енергетичне багатофункціональне підприємство, засноване на відновлюваній енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!