RSS
Новости
12 октября 2018, 19:43
У Білорусі власників електромобілів звільнили від дорожнього податку
Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ №273 «Про стимулювання використання електромобілів», який покликаний підштовхнути білорусів до їзди на електрокарах, а також стимулювати створення зарядної і сервісної інфраструктури для них. Серед нововведень - власники електромобілів з 14 жовтня звільняються від сплати дорожнього податку.

Станції техогляду вже знають про таку пільгу, у водіїв не виникне труднощів отримати дозвіл.  «Ніяких складнощів для нас це не принесло.  Просто при подачі документів для проходження техогляду власник заявляє, що у нього електромобіль.  Інженер станції діагностики огляне машину, переконається, що вона відповідає визначенню «електромобіль».  Якщо все в порядку, то при подачі документів не знадобиться показувати чек, що підтверджує сплату дорожнього збору», - сказали на одній з мінських станцій техогляду.

Нагадаємо, що за правилами ЄЕК ООН електромобілем є механічний транспортний засіб, в конструкції якого заводом-виробником не передбачено двигун внутрішнього згоряння.  Це означає, що гібридні моделі такі, як Opel Ampera або Mitsubishi Outlander PHEV, що мають на борту як електромотор, так і ДВС, пільгою скористатися не зможуть.

 Ще одна пільга передбачає звільнення від ПДВ при ввезенні зарядних станцій, які не виробляються на території РБ.  Видавати висновок буде Мінпром на підставі заяв від юросіб або ІП, які ввозять зарядні пристрої.  Рішення про звільнення від ПДВ або відмову буде прийматися протягом 20 робочих днів.

Землекористувачі мають право використовувати свої ділянки в тому числі і для установки зарядних станцій і зарядки електромобілів без зміни цільового призначення таких ділянок.

Залишається тільки пошкодувати, що немає жодної пільги, яка б допомагала економити не на змісті, а на покупці таких авто.  Поки тільки один банк видає цільовий кредит в євро під 5-6% для покупки електромобіля або гібрида.

Після повернення мит на ввезення електромобілів для юросіб ціни знову злетіли.  Тепер необхідно сплатити мито в розмірі 15% від вартості і 20% ПДВ від вартості (включаючи мито).  Тобто до рівня європейських держав з їх преференціями та пільгами при покупці ми ще дуже сильно не дотягуємо.  Так що навряд чи вжиті заходи зможуть реально простимулювати білорусів на покупку електромобіля.

Нагадаємо, до 2025 року в Білорусі прогнозують 32 тисячі електромобілів.  Для порівняння: в даний час в Білорусі зареєстровано трохи більше сотні електромобілів, 35 з них - в Мінську.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: auto.tut.by
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!