RSS
Новости
12 октября 2018, 20:38
Ізраїль планує з 2030 року заборонити всі бензинові та дизельні автомобілі та повністю скасувати податки на електромобілі
Ізраїль приєднався до країн, які оголосили конкретні плани по забороні автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. На цьому тижні Міністерство національної інфраструктури, енергетики та водопостачання країни повідомило, що після 2030 року в Ізраїлі не можна буде придбати бензиновий або дизельний автомобіль.

Міністр енергетики Юваль Штайніц (Yuval Steinitz) розповів, які саме кроки робляться в даному напрямку.  Зокрема, уряд збирається активно фінансувати будівництво нових зарядних станцій, передбачивши фінансування для 2000 нових станцій.  Окрема робота проводиться з мережами паливних заправок, яких агітують поступово переходити на «зелене паливо».  В країні також збираються знизити податки і збори на електромобілі практично до нуля, для того, щоб електричні автомобілі коштували набагато дешевше, ніж в даний момент.

Відзначимо, що план по переходу на електромобілі є частиною ще більшої стратегії щодо відмови Ізраїлю від усіх видів викопного палива, включаючи бензин, дизель і вугілля.  В останні роки в країні знайшли відразу кілька великих родовищ природного газу, які зможуть забезпечити великих споживачів енергії, включаючи промисловість і ТЕС, більш екологічним (в порівнянні з нафтою і вугіллям) видом палива.

Переломний момент очікується приблизно в 2025 році, коли за оцінкою міністерства на дорогах країни з'являться порядка 177 тисяч електромобілів.  Після цього масовий споживач повинен на реальних прикладах усвідомити, що володіти електромобілем легше і дешевше, ніж бензиновим або дизельним автомобілем.  У підсумку за планами уряду це має привести до вибухового попиту на електромобілі, число яких за п'ять років (до 2030 року) зросте з менш 200 тисяч до 1,5 млн штук.

Починаючи з 2030 року Ізраїль повністю заборонить імпорт бензинових і дизельних автомобілів в країну.  Всі нові автомобілі починаючи з 2030 року будуть виключно електричними, при цьому існуючі автобуси і вантажівки будуть масово переводити на стиснений натуральний газ власного видобутку.

Уряд Ізраїлю розраховує остаточно затвердити цей план до кінця поточного року.

Нагадаємо, що про наміри повністю припинити продажі бензинових і дизельних автомобілів вже оголосили Франція, Норвегія, Великобританія, Нідерланди, Ірландія і Данія, а Німеччина, Китай і ряд інших країн поки просто висловили подібну готовність без вказівки точної дати. 

Також на цьому тижні країни Євросоюзу домовилися про зниження норм  автомобільних викидів CO2 на 35% до 2030 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: itc.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!