RSS
Тренды
19 октября 2018, 12:11
Які площі потрібні для розміщення сонячних і вітрових електростанцій - дослідження німецького відділення Фонду дикої природи (WWF)
Днями німецьке відділення Фонду дикої природи (WWF) опублікувало фундаментальне дослідження «Енергетична система майбутнього II - Регіоналізація виробництва відновлюваної електроенергії», в якому в тому числі розраховано, де і які площі можуть / повинні бути задіяні у разі, якщо енергосистема ФРН до 2050 року буде практично повністю, на 95%, працювати на основі ВДЕ.

Над доповіддю працював ряд організацій, у тому числі спеціалізована компанія з територіального планування Bosch & Partner.

Автори проаналізували всю територію країни, і встановили, де можна розмістити сонячні і вітрові електростанції, беручи до уваги всілякі обмеження, будь то мінімальні відстані від кордонів поселень або питання захисту природи і рідкісних видів.

В роботі розглядаються два сценарії розвитку ВДЕ. У базовому сценарії ( «Energiewende-Referenz») для розміщення об'єктів відновлюваної генерації до 2050 року використовується приблизно 2,5% площі країни. При цьому встановлена ​​потужність материкової вітроенергетики до 2050 р досягне 178 ГВт, офшорної вітроенергетики - 51 ГВт, сонячної енергетики - 154 ГВт.

У сценарії більш інтенсивного розвитку сонячної енергетики ( «Fokus Solar») буде задіяно менше - приблизно 2%, оскільки передбачається більшою мірою розвивати даховий напрямок сектора, і скоротити, порівняно з першим сценарієм, потужності вітроенергетики на суші. У даному сценарії до 2050 р встановлена ​​потужність материкової вітроенергетики складе 115 ГВт, офшорної вітроенергетики - 51 ГВт, сонячної енергетики - 313 ГВт.

Динаміка розвитку і структура потужностей сонячної і вітрової енергетики в обох сценаріях зображені на графіку (помаранчевим кольором позначені сонячні електростанції):


Обидва сценарії можуть бути реалізовані без будь-яких істотних земельних обмежень. За розрахунками авторів для розміщення сонячних і вітрових електростанцій непридатно приблизно 95% площі Німеччини в середньому (виключені населені пункти, транспортна інфраструктура, болота і пустки, лісні райони, водні акваторії та райони видобутку корисних копалин). У той же час в базовому сценарії в окремих регіонах після 2045 року можуть виникнути «м'які обмеження». Мова йде про потенційний конфлікт між різними видами діяльності. У сценарії ж більш інтенсивного розвитку сонячної генерації дані обмеження знімаються.

Важливо відзначити, що в дослідженні WWF наводиться вкрай консервативна оцінка площ, які можуть бути відведені під сонячні і вітрові електростанції (5%). У більш ранньому дослідженні німецького Бюро з охорони навколишнього середовища (Umweltbundesamt) фігурувала цифра 14%.

Оскільки в обох сценаріях передбачається активний розвиток покрівельної сонячної генерації, автори прогнозують, що число розподілених (домашніх) накопичувачів енергії зросте радикально. У першому сценарії їх потужність до 2050 року виросте до 46,8 ГВт, у другому - аж до 94,8 ГВт, і вони стануть одним з ключових інструментів підвищення маневреності енергосистеми.

Розвиток інших ВДЕ не прогнозується, і структура потужностей всієї відновлюваної енергетики виглядає ось так:


Вугільна генерація повністю згортається до 2035 року.

До 2050 року в системі залишаються значні потужності газових електростанцій - 19 ГВт в обох сценаріях, але їх вироблення буде незначним.

Отже, можна зробити висновок, що принципова структура енергетичної системи майбутнього в ФРН не піддається сумніву. Це буде система з домінуючою часткою ВДЕ, а саме вітрової та сонячної енергетики. Наразі німецький закон про відновлювані джерела енергії (EEG) передбачає, що до 2050 року ВДЕ повинні покривати як мінімум 80% споживання електроенергії. Не виключено, що дана мета буде переглянута в бік підвищення.

Нове дослідження ще раз підтверджує, що така енергосистема можлива і для її формування немає просторових обмежень.

Раніше ЕлектроВісті писали, що у Німеччині розвиток ВДЕ не знижує рівень надійності енергетики. Федеральне мережеве агентство Німеччини (Bundesnetzagentur) опублікувало статистику перебоїв енергопостачання в ФРН в 2017 році. Кількість перебоїв (позапланових відключень споживачів) продовжує знижуватися. У 2017 число таких випадків знизилося до історично мінімальних значень.


До того ж в Німеччині представили програму з 12 пунктів, якою передбачено досягнення цільової частки відновлюваної енергетики в розмірі 65% до 2030 року, так, щоб енергосистема країни при цьому зберегла свою надійність.

Також Німеччина займає 5-е місце в світовому масштабі за кількістю інвестицій в альтернативну генерацію. Частка відновлюваних джерел енергії в загальному валовому споживанні електроенергії в цій країні складає трохи менше 32%. Згідно з журналом Industry Leaders Magazine, Німеччина щорічно інвестує близько 8,9 млрд євро в будівництво об'єктів, що використовують ВДЕ.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!