RSS
Новости
26 октября 2018, 11:33
На ДТЕК Придніпровській ТЕС запрацював автоматичний моніторинг якості повітря
Пост моніторингу якості атмосферного повітря почав свою роботу на ДТЕК Придніпровської ТЕС. Устаткування точки вже налаштовано, інформація відображається на сайті Ecoinfo, де кожен бажаючий зможе подивитися стан атмосферного повітря за вмістом у ньому таких речовин: діоксид азоту, діоксид сірки і оксид вуглецю. Дані автоматично оновлюються з періодичністю один раз в 20 хвилин.

Автоматичний пост моніторингу згідно з проектом, розташований на межі санітарно-захисної зони підприємства, яка умовно розділяє територію підприємства від житлових забудов. Датчики новозеландського виробництва фірми AeroQual, в режимі онлайн контролюють якість атмосферного повітря. У разі зміни змісту контрольованих речовин в бік збільшення, на підприємстві будуть бачити цю інформацію, і вживати заходів щодо мінімізації негативного впливу.

Пристрій відстежує кількість пилу, оксиду вуглецю, діоксиду сірки та азоту в атмосферному повітрі. При наявності доступу до мережі Інтернет будь-який бажаючий зможе подивитися рівень забруднення повітря на сайті Ecoinfo. На цьому ресурсі також концентруються дані інших постів моніторингу, встановлених в Дніпропетровській області.

Станом на 10.00 26 жовтня 2018 року концентрації за інгредієнтами складають: оксид вуглецю 0,496 мг / м3, пил - 0,003 мг / м3, діоксид азоту - 0,004 мг / м3, діоксид сірки 0 мг / м3 (відсутній). Поточні значення не перевищують гранично допустимі концентрації, які затверджені постановою т.в.о. головного державного санітарного лікаря України від 3 березня 2015 року №15 «Гранично Допустимі концентрації хімічніх и біологічних Речовини в атмосферному повітрі населених пунктів».

 «У 2018 році ми взяли зобов'язання запустити пост моніторингу, і ми це зробили. Для цього поста ми вибрали датчики однієї з провідних світових фірм-виробників такого обладнання - AeroQual. У нас є план модернізації ДТЕК Придніпровської ТЕС, і зниження викидів забруднюючих речовин - один з його ключових пунктів. Установка постів моніторингу дасть можливість жителям контролювати якість атмосферного повітря. Ми відкриті, передача даних не залежить від станції і йде в автоматичному режимі. Дані відправляються на сервер поста, а далі з частотою раз в 20 хвилин передаються на загальнодоступний інтернет-портал. Точка спостереження за станом атмосферного повітря встановлено з урахуванням поширення зони впливу підприємства і напрямку вітру - 500 метрів від джерела забруднення, на межі санітарно-захисної зони станції. Період пусконалагоджувальних робіт нарешті завершився, і тепер обладнання в експлуатації», - розповів директор ДТЕК Придніпровська ТЕС Сергій Дегтяренко.

Щоб отримати інформацію, необхідно зайти на вказаний сайт, вибрати вкладку «Екошарі Даних» і відзначити зліва пункт «ПСЗ заводу онлайн». Один з пунктів в Дніпрі - пост моніторингу ДТЕК Придніпровська ТЕС.

Запуск поста моніторингу якості атмосферного повітря на кордонах санітарно-захисних зон - одне із зобов'язань ДТЕК Придніпровська ТЕС в рамках програми екомодернізаціі до 2020 р, яка також закріплена в Меморандумі про довгострокову співпрацю з містом від 3 квітня 2018 року.

У 2019 заплановано запуск аналогічного поста моніторингу в районі північної прохідної ДТЕК Придніпровська ТЕС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!