RSS
Тренды
2 ноября 2018, 13:24
Встановлена потужність плавучих сонячних електростанцій в світі перевищила 1 ГВт
Всесвітній банк випустив доповідь про плавучі сонячні електростанції. Станом на вересень поточного року встановлена потужність плавучих сонячних електростанцій в світі склала приблизно 1,1 ГВт.

Це колосальне зростання в порівнянні з усього 10 МВт, які працювали в світі до кінця 2014 року.

При цьому, як ми бачимо, в 2017-2018 відзначається різке зростання установок.

Світовий потенціал розвитку плавучих сонячних станцій становить, за найбільш консервативними підрахунками авторів, приблизно 400 ГВт, що відповідає встановленій потужності всієї сонячної енергетики за підсумками 2017 року. В такому випадку фотоелектричними модулями буде покритий всього 1% поверхні внутрішніх штучних водойм. Якщо ж задіяти для цих цілей 10% їх площі, потенціал, відповідно, зросте в 10 разів - до 4044 ГВт.

Типова плавуча сонячна електростанція влаштована таким чином:

За оцінкою авторів, капітальні витрати в даному сегменті фотовольтаїки трохи вище, ніж при традиційному розміщенні на суші, через необхідність використовувати спеціальні понтони, інше додаткове обладнання і більш стійкі до впливів навколишнього середовища компоненти. Втім, зазначений середній інтервал капітальних витрат - $0,8-$1,2 за ват - не сильно вище витрат на будівництво наземних сонячних електростанцій.

У доповіді рекомендується комбінувати плавучу сонячну генерацію і гідроенергетику. Зайнявши лише невелику частку площі водосховищ, утворених греблями ГЕС, плавучі сонячні електростанції можуть значно підвищити виробку, і ці дві технології ідеально доповнюють одна одну.

Відомо, що плаваючі сонячні електростанції ідеально підходять для густонаселених регіонів з дефіцитом вільної землі. Не випадково вони стають все поширенішими в азіатських країнах.

У доповіді перераховується безліч переваг плавучих сонячних станцій, навіть такі як зниження обсягів випаровування з поверхні водосховищ або зменшення цвітіння води.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!