RSS
Новости
2 ноября 2018, 15:48
Виробництво електроенергії на світових ГЕС до 2030 року збільшиться на 50%
В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно на слуху, побутує думка, що гідроенергетика в світі занепадає. Однак статистика розвінчує цей міф – на сьогодні світова гідроенергетика забезпечує близько 20% всього виробітку енергії.

Потужність ГЕС у світі становить 1267 ГВт, з них гідроакумулюючих — 142,1 ГВт. Найбільшими виробниками гідроенергії (ГЕС та ГАЕС) у світі є США, Канада, Бразилія, Китай та Росія.

Перше місце в світі належить Китаю — 27%, Бразилія — 8,6%, США — 7,7%, Канада — 7,5%, Росія — 4,7%. Відсоток гідроенергетики у забезпеченні енергопотреб в Китаї становить 17%, у Бразилії, Канаді, Венесуелі, Австрії — більше 50%, а Норвегія та Парагвай — майже 100% своїх потреб в електроенергії отримують за рахунок гідроресурсів.

Зокрема Норвегія є класичною країною гідроенергетики. Вона посідає перше місце у світі з виробництва електроенергії на душу населення (більше 20 тис. кВт-г). Майже всю електроенергію в країні — 81 млрд кВт-г в рік — виробляють гідроелектростанції.

В той же час Україна, яка має величезні водні запаси, використовує їх лише на 50%. Встановлена потужність ГЕС та ГАЕС в об’єднанiй енергетичнiй системi України (ОЕС У) становить 7350 МВт. У балансі потужності енергосистеми України частка гідроелектростанцій не перевищує 9,1%. До того ж в Україні існує дефіцит маневрових та регулюючих потужностей.

На початку XXI столiття в енергетичному комплексі України гідроелектростанції посідають третє місце після атомних та теплових. Встановлено, що економічні та технічні можливості використання українських гідроресурсів дорівнюють близько 20 млрд кВт-год — сьогодні їх використовується не більше половини. Саме завдяки розчищенню від забруднень і побудові сучасних екологічних ГЕС українські річки можуть отримати друге життя.

За підрахунками фахівців, світова потреба в енергії до 2030 року зросте майже до 60% і може досягти 30000 млрд кВт-г. Досвід найрозвиненіших країн світу показує, що саме гідроенергетика є тією міцною ланкою, що утримує енергобаланс. Вчені стверджують, що до 2030 року виробництво електроенергії на ГЕС збільшиться на 50% та складе більше 4500 млрд кВт-г. при чому, це відбуватиметься передусім за рахунок країн, що розвиваються. Роль інших відновлюваних джерел енергії також зросте, однак вони не зможуть надійно працювати без акумулюючих потужностей ГАЕС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecotown.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!