RSS
Новости
9 ноября 2018, 09:49
На українському ринку електрозаправок вибухнув скандал
Скандал розпочався через те, що мережа автозаправних комплексів "ОККО" повідомила про плани змінити провайдера послуг по зарядним станція. В конфліктній ситуації розбиралось видання Autogik.

Партнером запуску тоді виступила організація Tesla Club Ukraine на чолі з Назаром Шимона-Давида, на базі якої згодом була створена компанія Go To-U, яка взяла мережу під своє "крило".

Як неодноразово заявляв сам Назар, їх концепція розвитку має на увазі, що всі зарядні станції їх партнерської мережі повинні бути безкоштовними для власників електромобілів.

"Ми завжди підтримували ідею, що зарядна станція AC - це додаткова зручність.  Це як Wi-Fi або кондиціонер в спеку.  Чому?  Все просто: ОККО може заробити значно більше, продаючи хот-дог з кавою, ніж отримувати 15 грн за годину зарядки, і це за умови, що доходом не потрібно ділитися з іншим провайдером, який насправді є конкурентом ", - зазначає Назар Шимона  -Давіда.

Але на початку цього тижня щось пішло не так.  Назар опублікував великий пост на своїй сторінці в Facebook, де описав досить дивний випадок, який стався з одним з автовласників.

"Минулого четверга ми отримали повідомлення від нашого друга: одну з зарядних станцій на ОККО (Чабани при в'їзді в Київ) демонтували під час зарядки автомобіля його дружини, і при цьому забрали кабель власника.  Як виявилося, зарядку демонтували на замовлення компанії  ТОКА.  У п'ятницю пробували з'ясувати дистанційно, і встановили, що ТОКА, яка називає себе першою національною мережею заправок, "виграла тендер", оголошений ще в квітні, і який був призупинений на етапі уточнень.

Як пояснили у відділі маркетингу, "її демонтували для перевірки можливості удосконалення зарядних пристроїв компанією ТОКА ".

Як єдиний і офіційний дилер зарядних станцій KEBA в Україні, повідомляємо: після втручань в електроніку зарядних пристроїв KEBA вони не будуть більше мати сертифікацію Z.E.Ready від Renault (до речі, завдяки таким зарядкам в Україні, компанія і почала офіційні продажі лінійки електромобілів у нас).  Модель KEBA P20 можна тільки дистанційно вмикати-вимикати, але вимірювати силу струму або керувати процесом зарядки шляхом зриву пломб не вдасться.  Як компанія збирається "удосконалити" зарядні станції - незрозуміло.

 У своєму записі Назар призводить листування з клієнтом, який потрапив в цю ситуацію.

 

 "На жаль, ми змушені повідомити, що розцінюємо такі дії, як особливо негативні і шкідницькі.  Нам не відомо, коли повернуть зарядний пристрій, чи зможе він справно працювати і чи зможемо ми гарантувати якісне обслуговування найближчим часом.  До моменту отримання офіційної відповіді ОККО, рекомендуємо не розраховувати на підзарядки на станціях ОККО і використовувати інші наші заклади партнерів платформи Go To-U ", - написав Назар.

При цьому, він припустив, що загроза нормальному функціонуванню електрозаправок, встановлених на мережі АЗК ОККО виходить від людей, які вважають, що зарядні пристрої на 22 кВт повинні бути платними.

"Встановлюючи платні зарядні станції, вони вважають нас конкурентами і звинувачують в збитковості свого бізнесу.  Очевидно, зарядні станції на ОККО дуже їм не подобалися, тому чекайте неприємних новин ", - зазначив він.

На жаль, під записом у Назара не з'явилося коментарів від героїв публікації.Автор запису скористався можливостями налаштувань Facebook і заблокував таку можливість для тих, хто у нього не в друзях.  Але пояснив, навіщо зрадив ситуацію розголосу.

 

AUTOGEEK звернувся за коментарем до компанії "Галнафтогаз", якій належить мережа АЗК ОККО.  Відповідь  надали, але і вона не особливо прояснила ситуацію.

"Питання, ми так розуміємо, в тому, чи плануємо ми скорочувати кількість пристроїв?  Мережа АЗК ОККО не планує скорочувати кількість або прибирати зі своїх заправок станції для зарядки електромобілів.  Зараз у нас вже встановлені і працюють більше 40 пристроїв.  Крім інших наших сервісів, водії електромобілів можуть зарядити свої електромобілі безкоштовно.  Заряджатися на АЗК ОККО можуть електромобілі всіх марок.  Ми не просто не зменшуємо кількість зарядних пристроїв на наших АЗК, а плануємо розширити покриття послугою і встановлювати новітнє обладнання.

У 2012 саме в мережі ОККО в Україні з'явилася перша зарядка для електромобілі.  З цього часу наша компанія постійно обладнає свої заправки, які розташовані на жвавих автотрасах і великих містах, пристроями для підзарядки електромобілів.  Ми хочемо, щоб водії могли підзарядитися в дорозі, подорожуючи в будь-якому напрямку.  До того ж, створюємо максимум зручностей для клієнтів.  Зарядні пристрої встановлені на тих АЗК ОККО, де є ресторани A la minute, Pasta Mia або Hot cafe великого формату, щоб поки машина заряджається, водій зміг відпочити ", - відповіли" Автогіку "в компанії« Галнафтогаз ».

 На уточнююче запитання AUTOGEEK, в чиїй власності знаходяться електрозаправки під брендом Go ToU, в компанії "Галнафтогаз" відповіли так:

 "Обладнання знаходиться в нашій власності, колеги надавали нам сервісне обслуговування.  Відносно зміни провайдера - розглядаємо пропозиції, остаточно питання не вирішене "..

Журналістам також вдалося зв'язатися з компанією ТОКА.  І хоча офіційну позицію обіцяли оприлюднити не раніше п'ятниці, ось, що розповів генеральний директор компанії ТОКА Стефан Благовісний:

"На даний момент ситуація виглядає так.  Компанія ОККО запросила нас взяти участь в конкурсі на розвиток мережі сучасних електрозаправок, які могли б бути підключені до загальної мережі.  Останнє уточнення важливо, оскільки нинішні зарядні станції не мають відповідного обладнання ( "мізків"), і це доставляє ряд незручностей для клієнтів компанії.  Неможливо достовірно дізнатися, використовується зарядка в даний момент чи ні.  Це істотний мінус при плануванні поїздок на електромобілі.  Ми з задоволенням це запрошення прийняли і заявили про готовність проводити відповідні роботи.  Але поява поста у Назара вважаю дивним і некоректним.  Тим більше, що в цьому конкурсі він теж брав участь зі своєю компанією ".

 

За словами Стефана, найближчим часом з'явиться офіційна позиція компанії, яку обов'язково опублікують. 

Коментарій з поста в фейсбуці щодо цього конфлікту.


Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: autogeek.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!