RSS
Истории
16 ноября 2018, 13:20
У Tesla Model 3 виявили "баги" від холодної погоди
В найближчі кілька місяців електрокари Tesla Model 3 тільки почнуть проходити випробування справжньою зимою, а власники вже повідомляють про серйозні проблеми в роботі деяких систем, викликаних похолоданням.

Офіційно компанія Tesla почала продаж автомобілів Model 3 ще в минулому році, але перші кілька місяців авто можна було придбати тільки в сонячній Каліфорнії, тому до більш холодних міст електрокари дісталися значно пізніше.

Звичайно, певна кількість новеньких Tesla з'явилися на дорогах північних регіонів ще минулої зими, але тільки зараз для Model 3 настає дійсно повномасштабний зимовий сезон, швидке настання якого вже встигли відчути багато власників Tesla. Так, наприклад, за останні кілька днів провінцію Квебек на сході Канади накрило хвилею холоду, внаслідок чого позначки термометрів різко опустилися нижче нуля.

Похолодання стало причиною збоїв в роботі деяких механізмів Tesla Model 3. Більшість власників скаржаться на те, що за останні кілька днів вони зіткнулися з проблемами пов'язаними з функціонуванням дверних ручок, вікон і портів для зарядки.

Дверні ручки Model 3 вбудовані у полотно дверей, щоб відкрити авто, необхідно натиснути спеціальну кнопку, після чого «вискочить» ручка. Потім потрібно потягнути за ручку, після чого трохи приспускається вікно і тільки тоді можна відкрити дверцята.

З настанням холодів, кілька автомобілістів повідомили про те, що ручки не завжди реагують належним чином, а іноді, навіть після з’явлення ручки, не завжди опускаються вікна, і не можна відкрити машину.

Один з власників Model 3, Фред Лемберт, зняв відео про те, як він намагається відкрити свою машину, яка цілий день була припаркована на вулиці. Він зіткнувся з тими ж труднощами, про які повідомляли інші водії електромобіля.

Лемберт зазначив, що вікно на дверцятах з боку водія все-таки опустилося і йому вдалося потрапити всередину, але після цього механізм перестав працювати.

"У той день температура повітря становила -7 ℃, а додаток Tesla показував 1℃ всередині автомобіля, коли я запустив систему попереднього підігріву салону. Система попереднього підігріву працювала протягом 10 хвилин, перш ніж я вийшов на вулицю. Зазвичай цього часу більш ніж достатньо, щоб температура в салоні досягла заданого параметра, який я встановив на позначці 22 ℃. На вулиці не було достатньо холодно навіть для того, щоб активувати функцію передпускового підігріву двигуна", - розповів він.

Після нещодавнього похолодання подібні повідомлення почали надходити від багатьох власників Model 3, які проживають на північному сході Канади. Деякі з них також відзначили, що у них виникли труднощі пов'язані з відкриттям і закриттям дверцят зарядного порту.

Відповідно до заяв представників компанії, фахівці Tesla вже зайнялися пошуком вирішення даних проблем.

Багато автовласників не на жарт стурбовані тим, що таке незначне похолодання спричинило такі незручності. З настанням зими варто очікувати справжніх морозів, затяжних хуртовин та ожеледиці, а в регіоні, де температура часто опускається до -15 ℃, -20 ℃, і навіть -25 ℃, тривога автомобілістів з приводу ситуації, що склалася дійсно небезпідставна.

Перебої роботи механізмів, які зараз спостерігаються у Model 3, вельми незвичайні для автомобілів Tesla, що здобули гарну репутацію в країнах з холодним кліматом. У компанії навіть заявили, що Норвегія, де зими бувають дійсно суворими, є найбільшим ринком збуту для електромобілів Tesla.

Житель Квебека, який в минулому році придбав Model S, описав свій досвід керування електромобілем в зимовий період так:

"У мене не викликало труднощів керувати електрокаром під час снігопаду, та й проблем з вікнами або ручками у мене теж не виникало. Я прогрівав машину протягом принаймні 10 хвилин перш ніж сідати за кермо і збільшував цей час у міру того як на вулиці ставало холодніше. Мені здавалося що користування Model 3 повинно бути ще простішим, оскільки дверні ручки не роботизовані як в Model S".

Незважаючи на те, що початок зимового сезону не надто обнадійливий, на захист автовиробника можна сказати, що Tesla зазвичай вельми оперативно усуває всі виявлені недоліки.

Поки що, найкращим рішенням, ймовірно, буде пропозиція прогрівати салон протягом більш тривалого періоду часу, перш ніж намагатися розблокувати дверцята. Звичайно, це не дуже зручно і вже точно не надто ефективно з точки зору використання ресурсів, але на даний момент це єдина дієва опція.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: electrek.co
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!