RSS
Новости
16 ноября 2018, 17:30
Турбіни для Дністровської ГАЕС має постачати Турбоатом, а не китайська CNEEC - Галасюк
Намір державного ПрАТ "Укргідроенерго" замовити турбіни для третьої черги будівництва Дністровської ГАЕС у китайській CNEEC замість вітчизняного "Турбоатома" (Харків), який будував перші дві черги, неприпустимо, вважає глава парламентського комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

Згідно з повідомленням прес-служби В. Галасюка, меморандум між "Укргідроенерго" і CNEEC підписаний у присутності міністра економіки Степана Кубіва, його оприлюднена сума - $500 млн.

За словами В. Галасюка, якого цитує прес-служба, заявлена сума - це понад п'ять років роботи Турбоатома.

"За нинішньої завантаженні в 30% і річному доході 2,4 млрд грн харківський промисловий гігант платить в бюджет майже 1 млрд грн податків і обов'язкових платежів та до 400 млн грн дивідендів. Завод забезпечує роботою понад 3500 працівників, середня заробітна плата яких на виробництві перевищує 17 тис. грн", - нагадує глава профільного комітету.

"Взагалі це економічний ідіотизм - віддавати замовлення в піввідсотка української економіки іноземному виробникові, коли українське підприємство виробляє ще краще турбіни і постачає їх по всьому світу! Така угода "з'їсть" 0,5% ВВП і збільшить дефіцит торгового балансу на 5%", - вважає В.Галасюк.

Він також нагадує, що "Турбоатом" в своєму виробництві використовує український метал, працю, послуги підрядників, тому розміщення такого замовлення в Україні дасть величезний мультиплікативний ефект.

ПрАТ "Укргідроенерго" експлуатує всі великі гідроелектростанції, розташовані на українських ділянках Дніпра та Дністра. Сумарна встановлена електрична потужність гідроелектростанцій компанії (103 гідроагрегата) становить 5,8 ГВт. Держава в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості володіє 100% акцій товариства.

Турбоатом - єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое