RSS
Новости
23 ноября 2018, 15:00
Норвегія скасовує пільги на електроенергію для майнерів криптовалюти
Представники індустрії назвали рішення уряду щодо скасування пільг на електрику ударом по його репутації. Електроенергія для майнінгу криптовалют подорожчає майже в 40 разів.

Норвегія припинить продавати майнінговим фермам електроенергію за пільговими тарифами. До сих пір вони прирівнювалися до енергоємних галузей виробництва і отримували державні субсидії на покупку електроенергії, яка в підсумку обходилася їм в $0,05 за кіловат. Але після внесення змін до бюджетного плану всі пільги для майнерів скасують.

З січня 2019 року електроенергія будет коштувати майнінговим фермам $1,94 за кіловат - тобто майже в 40 разів дорожче. За словами парламентарія Ларса Хальтбреккена, Норвегія не може надавати пільги «найбруднішому способу виробництва криптовалюти, який вимагає колосальних енерговитрат і приводить до збільшення обсягів викидів СО2 в усьому світі».

Зрозуміло, представники індустрії виступили з різкою критикою скасування пільг.

"Це обурливо! Як можна змінювати рамкові умови без жодних обговорень, консультацій або хоча б діалогу? Норвегія завжди славилася політичною стабільністю і передбачуваністю рамкових угод. Тепер же уряд ризикує своєю репутацією, немов азартний гравець», - заявив головний економіст ICT Norway Рогер Шьерва.

Консалтингова група Blockchangers з Осло вважає, що чим менше криптовалюти будуть майнити в Норвегії, тим вигідніше будуть тарифи для місцевих жителів і підприємств.

На думку CEO компанії Джона Рамві, краще отримувати вигоду для своїх громадян, ніж віддавати усі привілеї стороннім майнерам.

Згідно з останнім звітом Diar, зараз тільки найбільші гравці ринку криптовалют отримують вигоду від майнінгу. Прибуток інших вже не покриває витрати на електроенергію.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!