RSS
Новости
30 ноября 2018, 12:00
Прокуратура Німеччини веде розслідування стосовно 3 співробітників Siemens через "кримські турбіни"
Німецький концерн Siemens потрапив в поле зору німецької прокуратури у справі про постачання газових турбін в Крим.

Прокуратура Гамбурга веде розслідування відносно трьох громадян Німеччини, які працюють на концерн "Siemens в Санкт-Петербурзі, так як вони могли бути причетні до поставок семи газових турбін в Крим, незважаючи на чинне ембарго", наводить журнал "Шпігель" слова одного з чиновників.

З 2015 року по відношенню до Криму діють санкції ЄС, відповідно до яких Siemens не міг здійснювати поставки своїх турбін на півострів.

Siemens володіє часткою в СП з "Силовими машинами" - ТОВ "Сіменс технології газових турбін" (СТГТ), зареєстрованому в Ленінградській області. Ця структура влітку 2015 уклала контракт з ВАТ "Технопромекспорт" на поставку чотирьох газових турбін для електростанції на Тамані. Восени 2015 року ВАТ "Технопромекспорт" перепродало ці турбіни ТОВ "Технопромекспорт", яке будує дві електростанції в Криму (випливало з заяв на судових розглядах). Влітку 2017 року стало відомо, що всі чотири турбіни були поставлені в Крим.

Восени 2017 року Siemens подав позов до обох "Технопромекспорт" про визнання угоди з продажу турбін недійсною. Структури "РОСТЕХ" подавали зустрічний позов до Siemens про визнання недійсними кількох пунктів контракту, в яких містилися вимоги про необхідність дотримання санкцій Євросоюзу.

Пізніше, восени 2017 року ТОВ "СТГТ" подало самостійний позов до структур "РОСТЕХ". Арбітражний суд Москви 10 січня 2018 року відмовив компанії в позові до ТОВ "ТПЕ" і ВАТ "ТПЕ" про "кримські турбіни". Апеляційний суд 9- квітня залишив рішення в силі. В кінці жовтня Верховний суд РФ відмовив Siemens і ТОВ "Сіменс технології газових турбін" (СТГТ, СП з "Силовими машинами") в перегляді позову до ВАТ "Технопромекспорт" і ТОВ "Технопромекспорт" (ТПЕ, структури "РОСТЕХ").

До того Арбітражний суд Московського округу в рамках паралельного справи також відмовив у задоволенні касаційної скарги на рішення нижчестоящих судів за позовом Siemens до "Технопромекспорт", а також в зустрічному позові "Технопромекспорт" до німецької компанії. ВС РФ відмовив і в перегляді цієї справи теж.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!