RSS
Новости
30 ноября 2018, 16:00
Два постачальника ядерного палива позитивно впливає на ціну палива для АЕС - Недашковський
Наявність двох постачальників свіжого ядерного палива для ДП «НАЕК «Енергоатом» позитивно впливає на ціну та створює конкуренцію між компаніями.

Про це заявив президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, повідомляє прес-служба компанії.

«Ми виконали надзвичайно складну роботу з диверсифікації джерел постачання свіжого ядерного палива і сьогодні вже до 6 з 15 енергоблоків українських АЕС завантажено паливо американської компанії Westinghouse. Наразі Енергоатом та Westinghouse працюють над розширенням постачання палива і на інші українські енергоблоки. Наявність двох постачальників гарантує Енергоатому надійне забезпечення ядерним паливом, а справжня конкуренція між виробниками позитивно відбивається на якості та вартості паливних збірок», - сказав Недашковський.

Він наголосив, що Енергоатом - єдиний у світі оператор реакторів типу ВВЕР-1000, який має двох постачальників свіжого ядерного палива. 

Крім того, нагадав Недашковський, для зниження залежності від Російської Федерації Енергоатом проводить будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС. 

«Створення власного сховища позбавить Енергоатом залежності від РФ в питаннях поводження з відпрацьованим ядерним паливом та дозволить заощаджувати близько 150 млн дол. щорічно, які Україна сплачує Росії за переробку і тимчасове зберігання відпрацьованого ядерного палива», - додав президент Енергоатома.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ukrinform.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!