RSS
Новости
30 ноября 2018, 20:49
Бельгія порушила законодавство ЄС, продовживши експлуатацію АЕС
Влада Бельгії порушила законодавство Європейського союзу, продовживши на 10 років експлуатацію двох реакторів АЕС “Дул”, розташованої в Східній Фландрії, вважає генеральний адвокат Європейського суду Юліане Кокотт.

Її клопотання носить рекомендаційний характер. Підсумкове рішення має винести Європейський суд (вища судова інстанція в Євросоюзі). При цьому процес винесення вердикту може розтягнутися на місяці, після чого відповідні постанови повинні бути прийняті профільними бельгійськими судами, зазначає Deutsche Welle.

Продовження життя АЕС не відповідає законодавству, яке передбачає попередньо проводити відповідні екологічні експертизи. “Сумнівно, що рішення не здійснювати подібну експертизу було доцільним”, – заявила Ю.Кокотт.

Водночас вона визнала, що робота реакторів може бути продовжена при дотриманні відповідних умов. Наприклад, в інтересах забезпечення населення електроенергією або з урахуванням того, що бельгійські законодавчі органи винесуть рішення про необхідність подібної експертизи.

Бельгія планує повністю відмовитися від використання атомної енергії до 2025 року. АЕС “Дул” розташована поблизу Антверпена і приблизно в 150 кілометрах від німецького кордону. В початку червня 2012 року року третій реактор АЕС був зупинений для планової інспекції. Ультразвукова перевірка виявила кілька тисяч тріщин, які, принаймні теоретично, можуть впливати на крихкість сталі.

Спершу передбачалося, що “Дул-1” і “Дул-2” будуть відключені до 2015 року, проте бельгійська влада схвалила їх подальшу експлуатацію. На тлі масових протестів активістів в 2015 році Конституційний суд Бельгії передав справу на розгляд Європейського суду в Люксембурзі.

Раніше повідомлялося, що Бельгія стала світовим лідером по зупинкам реакторів АЕС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!