RSS
Новости
7 декабря 2018, 13:03
Данський морський перевізник вантажів Maersk зобов'язався стати вуглецево-нейтральним до 2050 року
Данська компанія Maersk, що спеціалізується на морських вантажних перевезеннях і обслуговуванні портових терміналів, світовий лідер в сфері контейнерних перевезень (частка ринку: 18%), взяла на себе добровільні зобов'язання стати вуглецево-нейтральною (carbon neutral) до 2050 року.

Для досягнення цієї мети необхідно, щоб вже до 2030 року на ринку існували конкурентоспроможні морські транспортні судна з нульовими викидами. Потрібно прискорення інноваційного процесу та впровадження нових технологій.

Як підкреслюється в заяві Maersk, обсяги вантажоперевезень будуть рости, і прогрес в паливній ефективності нинішніх технологій, що грунтуються на спалюванні викопного палива, зможе лише підтримувати викиди на нинішньому рівні, але не знизити, тим більше повністю ліквідувати їх.

«Єдиний шлях досягти такої необхідної декарбонізації в нашій індустрії - це повністю перейти на нові вуглецево-нейтральні види палива та ланцюжки поставок», - стверджує директор з операцій компанії Søren Toft.

На сьогоднішній день не існує однозначних рішень для повної декарбонізації морського транспорту, і Maersk не говорить про якісь конкретні технології. Очевидною можливістю виглядає використання рідкого біопалива. Перспективним напрямом, який вже тестується, є електрифікація на основі (поновлюваного) водню.

Раніше міжнародна морська організація (International Maritime Organisation - IMO) затвердила попередній план скорочення викидів парникових газів до 2050 року на мінімум 50% в порівнянні з рівнем 2008 року. За її даними, морське судноплавство відповідальне за 2,2% світових викидів парникових газів (дані 2012 року), а обсяг емісії може вирости на 50-250% в зв'язку з розвитком торгівлі.

За статистикою Міжнародного енергетичного агентства, морський транспорт є споживачем 5% світової нафти.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!