RSS
Новости
7 декабря 2018, 14:00
Савчук попросив Кабмін допомогти з енергоефективними заходами в 13 областях
В Україні 13 областей досі не уклали жодного енергосервісного контракту. Про це розповів глава Держенергоефективності Сергій Савчук.

"У ЕСКО виникли проблеми. При тому, що законодавство вже якісне, не всі області мають реалізовані ЕСКО-контракти. Ті 200 контрактів, які у нас є, відносяться тільки до 12 областей. А 13 областей жодного ЕСКО-договору не уклали. Держенергоефективності потрібна допомога місцевої влади, тому інвестор повинен знати, до кого звертатися ", - підкреслив Савчук.

Він звернувся до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, щоб він доручив місцевим керівникам призначити заступників по енергоефективності.

"Ми в 2016 році отримали перші 20 ЕСКО-контрактів, куди зайшли приватні інвестиції. У 2017 році ми поміняли законодавство і проводимо тендери через систему" Прозорро ". За один рік ми отримали додаткові 200 контрактів", - додав Савчук.

Нагадаємо, протягом 2018 року в Україні укладено 200 енергосервісних контрактів на 200 млн євро.

ЕСКО-контракт передбачає, що інвестор реалізує заходи з енергозбереження за власні кошти, а повертає їх з отриманої економії витрат на оплату спожитих ресурсів, а також за рахунок цієї ж економії отримує прибуток протягом обумовленого в договорі періоду часу.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!