RSS
Новости
7 декабря 2018, 20:11
JD.com відкрила найбільшу гідропонну ферму в Китаї
Гідропонна ферма в районі Тунчжоу стане однією з найбільших фабрик рослин в Китаї. Ферма займає площу 11 тис. кв метрів . На ній вирощуватимуть до 300 тонн зелені щорічно. Поки на грядках висадили лише салат-латук і ще п'ять видів зелені. Китайська корпорація JD.com вклала в проект $ 3,56 млн.

Рослини на фермі не потребують грунту і сонячного світла. Їх коріння занурюють в розчин поживних речовин, а освітлення регулюють за допомогою світлодіодів різного кольору. Розумні датчики налаштовують температуру і вологість в приміщенні.

Устаткування для фабрики надає партнер JD.com - Mitsubishi Chemical. Передбачається, що ферму вдосконалюватимуть, як з'являтимуться нові технології.

Всього китайський гігант планує відкрити 10 комплексів по виробництву рослин у Китаї.

Перший урожай на фермі в Тунчжоу дозріє вже через п'ять тижнів, після чого овочі надійдуть в продаж на сайті JD.com. Протягом найближчого року компанія розраховує зібрати 19 врожаїв.

Здорова їжа майбутнього

Глава відділу харчової продукції Ван Сяосун зазначив , що гідропонні ферми в Китаї користуються великим попитом, оскільки молоді китайці хочуть харчуватися здоровою і корисною їжею. А якість вирощених традиційним способом продуктів у багатьох не викликає довіри.

Використання очищеної води замість грунту зведе до мінімуму ризик зараження рослин, і, як вважає Ван, знизить ризики для споживачів.

Через високий рівень забруднення площа орних земель в Китаї скорочується. Так, в 2014 році на одного китайця доводилося 0,08 гектара грунту для засіву. Для порівняння, в Канаді цей показник набагато вищий - 1,29 гектара, а в світі він досягає 0,20.

З такою ж проблемою стикається і Японія. Країні не вистачає не тільки орних земель, а й робочих рук - адже населення стрімко старіє. Тут прийнято відкривати вертикальні ферми, по максимуму оснащені автоматизованими системами. У листопаді в місті Кансай стартап Spread запустив першу гідропонну робоферму. У січні свою робофабрику відкриє місцевий підрозділ мережі супермаркетів Seven-Eleven.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Південна Корея інвестувала 10 млрд долларів на будівництво розумної ферми в Єгипті.

До речі, у Борщівському районі Тернопільської області працює перша в Україні ферма для вирощування енергетичних рослин на біопаливо.

Ще у Брюсселі супермаркет продає свіжі овочі, вирощені в теплиці на даху - теплиця працює на сонячній енергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!