RSS
Новости
14 декабря 2018, 11:41
Аналіз терміну служби сонячних модулів стане досконалішим
Коефіцієнт деградації сонячних батарей (англ. - degradation rate) - важливий показник, від якого залежить правильність прогнозування вироблення сонячних електростанцій і відповідних економічних розрахунків. Він показує, на яку величину знижується вироблення фотоелектричної панелі щорічно (у відсотках від паспортної номінальної потужності)

Сонячні модулі - це досконалі і надійні пристрої, які служать десятиліттями. Наприклад, покрівельна сонячної електростанції в Швейцарії працює 35 років без заміни модулів. Компанія SunPower, один з найбільш технологічних світових виробників гарантує, що деградація її пристроїв не буде перевищувати 0,25% в рік і після закінчення 25-річного гарантійного терміну сонячні модулі збережуть 92% вихідної потужності.

Існує ряд методик аналізу деградації сонячних панелей, багато з яких передбачають аналіз експлуатаційних даних фотоелектричних систем. Такий аналіз не є ідеальним оскільки на результат впливають «перешкоди», не пов'язані з властивостями самого модуля (порушення в роботі інвертора, погіршення характеристик датчиків, забруднення), вважають фахівці Лабораторії відновлюваних джерел енергії (National Renewable Energy Lab - NREL) при міністерстві енергетики США .

Зокрема, на малюнку вище показано, що порушення в роботі сенсорів сонячної радіації можуть призводити до помилкових висновків про деградацію модулів (фіолетовий колір), хоча після фільтрації з'являються більш коректні дані про вироблення (червоний колір).

NREL представила методику, яка дозволяє очисти аналіз від цих «перешкод» з боку зовнішніх чинників. Фахівці лабораторії порівняли «відфільтровані» дані безлічі сонячних систем, якими NREL управляє, з минулими «високоякісними» результатами своїх вимірювань і прийшли до висновку, що нова методика працює ефективно.

Раніше ЕлектроВісті писали. що акумулятори електрокарів Tesla втрачають 10% ємності тільки після 250 тис. км пробігу. 

Ще шведські вчені та інженери MIT розробляють молекулу, яка може до 20 років зберігати заряд сонячної енергії. При цьому на сьогоднішній день на ринку сонячних батарей до сих пір немає акумуляторів, які довго можуть зберігати енергію.

Також вперше ученим вдалося отримати перовскітний сонячний модуль, який дешевше кремнієвих.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!