RSS
Новости
14 декабря 2018, 13:21
Каналізаційні очисні споруди в Україні терміново потребують модернізації
З кожним роком в Україні все більш актуальною стає проблема, пов’язана з роботою каналізаційних очисних споруд (КОС). Таких в Україні є близько 1000 і всі вони були збудовані 50-70 років тому. Ефективний строк експлуатації цих КОС – 50 років.

В часи проектування очисних споруд стоки були іншими - не було такої кількості хімії. Зараз із розвитком суспільства та технологій в каналізацію потрапляє те, про що раніше було важко уявити.

Сьогодні КОС чисто технологічно не можуть впоратися з наростаючим навантаженням та погіршенням складу стічних вод.

Не є виключенням і столична Бортницька станція аерації (БСА), яка  очищує всі стічні води не тільки Києва, але й прилеглих населених пунктів Київської області (понад 5 млн людей). Це найбільша очисна станція в Україні і одна з найбільших в Європі.

Три очисні блоки БСА були збудовані з 1960-х по 1980-х років, тому більшість споруд та обладнання критично зношені (загальний знос складає 80%).

БСА, на відміну від переважної більшості очисних споруд в Україні, зараз знаходиться в процесі отримання «другого життя». Кредит на реконструкцію БСА в розмірі 108 млрд єн надало Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

Зараз реконструкція БСА – це один з наймасштабніших інфраструктурних проектів в Україні, після якого якість очищених стоків буде контролюватися за 10-ма показниками та відповідати нормативам ЄС.

Важливо підкреслити, що проектом передбачено впровадження сучасних японських технологій обробки та утилізації осадів, а також вирішення проблеми неприємного запаху в районі роботи БСА.

Проте, як вже зазначалося, термінової допомоги потребують очисні станції по всій Україні, а не тільки столична. Долучитися до потрібної справи потрібно всім: державі, суспільству, кожному з нас.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: vodokanal.kiev.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!