RSS
Тренды
14 декабря 2018, 17:37
В 2019 році Швейцарська компанія EWF запустить розумний енергетичний блокчейн
У другому кварталі 2019 світ наблизиться до створення розумної енергомережі. Тоді запрацює енергетичний блокчейн компанії Energy Web Foundation. Серед 79 стратегічних партнерів компанії такі гіганти, як Shell, Centrica, E.ON і Siemens.

З 2017 року некомерційна організація EWF зі штаб-квартирою в Швейцарії залучила понад $ 20 млн інвестицій на розвиток технології блокчейна в сфері енергетики. Вона дотримується відкритої моделі участі: кожен може завантажити програму-клієнт і приєднатися до блокчейну. При цьому мережа EWF використовує нову версію механізму підтвердження згоди Proof of Authority, в якому контрольні вузли - це допущені і надійні енергетичні компанії, а не анонімні майнери, як в інших розподілених реєстрах. Така прозорість необхідна, коли мова йде про важливу енергетичну інфраструктуру, пише Wired UK.

Уже зараз тестову версію мережі Tabalaba використовують понад 30 компаній. А в другій половині 2019 цей «глобальний децентралізований комп'ютер», як говорять про неї представники EWF, буде запущений офіційно.

Раніше енергокомпаніям доводилося просто виробляти електрику і доставляти його споживачам з мінімальними затримками. Зараз ситуація ускладнилася, і мережам треба стати розумнішими. Наприклад, потрібно брати до уваги непостійні джерела енергії - вітрові турбіни або сонячну генерацію. А також враховувати домашні точки вироблення і зберігання енергії, і бажано сприяти їх зростанню.

Блокчейн EWF міг би задовольнити всі ці потреби. Врахувати можна не тільки кожен будинок, а й кожен електромобіль. Він отримає ідентифікаційний номер з прив'язаним до нього гаманцем, і такий же буде у кожної станції зарядки. Власник станції зможе підключити її до блокчейну і відкрити до неї доступ для інших користувачів.

У довгостроковій перспективі блокчейн дасть можливість торгувати енергією децентралізовано.

Якщо споживачі стануть виробляти більше енергії на своїх сонячних дахах, ніж їм потрібно, то зможуть продавати її через систему розподіленого реєстру за цінами, регульованими в реальному часі.

Інновації в енергетичному секторі відбуваються повільніше, ніж хотілося б. Але, на думку Джоани Хаббард, комерційного директора блокчейн-стартапу Electron, їх можна порівняти з операцією на серці. Не можна поспішати, якщо не хочеш нашкодити пацієнту, в даному випадку - енергетиці країни.

Блокчейн-ринок для продажу відновлюваної енергії вже запустили в Сингапурі. На ньому продаються сертифікати, які служать доказом того, що енергокомпанії на кожен мегават, отриманий за рахунок спалювання вуглеводнів, поставили таку саму кількість екологічно чистої електроенергії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!