RSS
Новости
14 декабря 2018, 20:39
ЄБРР і ЧБТР виділять EUR 36 млн кредиту на будівництво в Україні трьох СЕС
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Чорноморський банк торгівлі і розвитку (ЧБТР) нададуть по EUR18 млн кредиту для реалізації компанією Rengy Solar B.V проекту з будівництва в Миколаївській області трьох сонячних електростанцій (СЕС), повідомила прес-служба ЄБРР.

Загальна встановлена потужність станцій становитиме 47 МВт.

Rengy Solar B.V належить норвезькому девелоперу проектів із сонячної енергетики Scatec Solar і Rengy Development (Київ).

"Обидві компанії мають досвід реалізації подібних проектів ЄБРР, але цей новий проект є першим для Scatec Solar на ринку альтернативної енергетики України", - зазначає прес-служба.

Цей проект фінансується ЄБРР у рамках програми фінансування альтернативної енергетики в Україні USELF III загальним обсягом EUR250 млн.

Як повідомлялося, раніше Scatec Solar підписала угоду з Rengy Development про спільну реалізацію проектів зі спорудження СЕС у Миколаївській області загальною потужністю 47 МВт.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. Від початку діяльності в країні в 1993 році банк узяв на себе сукупні зобов'язання з надання майже EUR12,1 млрд у рамках близько 400 проектів. Розвиток відновлюваної енергетики в Україні банк підтримує у рамках програм USELF із 2009 року. За час дії програми банк профінансував проекти на загальну суму понад EUR100 млн для фінансування проектів загальною потужністю понад 150 МВт різних технологій відновлюваної енергетики. Чинну програму USELF-ІІІ, яка замінила попередню, банк схвалив у липні 2018 року.

У вересні повідомлялося, що ЄБРР інвестує $2-4 млн у розвиток нової системи підтримки стимулювання "зеленої" енергетики, зокрема "зелених" аукціонів.

Пізніше старший банкір департаменту електроенергії банку Ольга Єрьоміна заявила, що нову програму фінансування (після USELF-ІІІ) для відновлюваної енергетики банк може розглядати лише після впровадження в Україні аукціонів, які дадуть змогу знизити тарифи на енергію, вироблювану ВДЕ.

ЧБТР створили у 1998 році Албанія, Вірменія, Азербайджан, Болгарія, Грузія, Греція, Молдова, Румунія, Росія, Туреччина та Україна для сприяння економічному розвитку країн-членів і регіональній співпраці. Статутний капітал банку становить EUR3,45 млрд. Штаб-квартира ЧБТР розташована в Салоніках (Греція). Сукупний портфель банку в Чорноморському регіоні включає 365 затверджених проектів загальною вартістю EUR5 млрд у таких ключових секторах, як інфраструктура, енергетика, транспорт, виробництво, телекомунікації, фінанси, та інших сферах.

Відзначимо, раніше ЄБРР схвалив виділення 150 млн євро ТОВ "Сивашенергопром" (Херсонська обл., "дочка" норвезької NBT) для будівництва вітряної електростанції встановленої потужністі 250 МВт в Херсонській області.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!