RSS
Новости
21 декабря 2018, 15:19
Білорусь в 2019 році не планує імпортувати електроенергію
Білорусь в 2019 році не планує імпорт електроенергії, внутрішні потреби будуть забезпечені за рахунок власного виробництва, повідомив міністр енергетики країни Віктор Каранкевич журналістам в п'ятницю в Мінську.

"Внутрішні потреби в електроенергії в 2019 році будуть задоволені за рахунок власного виробництва", - сказав В.Каранкевич, відповідаючи на питання про можливість імпорту електроенергії з Росії.

При цьому він не виключив незначні позабалансові обсяги докупки у зв'язку з поточними транскордонними оборотами.

Міністр нагадав, що з 2018 року Білорусь не імпортує електроенергію і забезпечує внутрішні потреби виключно за рахунок власного виробництва.

У 2018 році енергосистема Білорусі справила 38,3 млрд кВт*год електроенергії, що на 11,6% більше, ніж в 2017 році. Експорт електроенергії, в основному в країни Балтії, склав 1 млрд кВт*год, збільшившись майже в 7 разів.

При цьому споживання електроенергії економікою збільшилася на 1,8% і склало в 2018 році 22 млрд кВт*год. Зростання електроспоживання реальним сектором економіки "свідчить про відновлення темпів зростання промислового виробництва і економіки країни в цілому", зазначив В.Каранкевич.

Міністр енергетики Білорусі також заявив, що республіка готова до роботи на єдиному ринку електроенергії ЄАЕС з 1 липня 2019 року. За його словами, після запуску енергоринку "робота буде вибудувана у вигляді транскордонних перетоків".

У повному обсязі ринок електроенергії в ЄАЕС запрацює після запуску єдиного ринку первинних енергоресурсів - нафти і газу, який запланований на 2025 рік.

В.Каранкевич вважає, що після цього єдиний ринок електроенергії зможе працювати за участю суб'єктів господарювання.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!