RSS
Новости
28 декабря 2018, 17:29
Китайська компанія Great Wall продемонструвала супербюджетний електромобіль запасом ходу більше 300 км
Китайський автовиробник запустив новий автомобільний бренд Ora - спеціально для випуску доступних електромобілів. Перша модель з цієї лінії - ORA R1 - коштує всього $8,6 тис.

Головною відмінністю марки Ora від інших бюджетних електрокарів стане те, що виробник не стане екстремально занижувати ємність батарей.

За заявою творців, однієї зарядки вистачить, щоб цей невеликий електромобіль пробіг 320 км. А це вже рівень Tesla Model 3.

Раніше представлений концепт був оснащений батареєю на 33 кВт * год. За сучасними мірками це здається недостатнім, але сам автомобіль дуже легкий, тому виробник і обіцяє пробіг більше 300 км. Скептично налаштоване видання Electrek зазначає, що реальний запас все ж буде скромніше - приблизно 240 км. Вся справа в особливостях стандартів вимірювання.

На чому дійсно заощадили, так це мотор. Він всього один і його потужність 35 кВт. Наприклад, у моделі Nissan Leaf мотори більш ніж удвічі потужніші - мінімум 80 кВт. А покупцям Ora доведеться постаратися хоча б для того, щоб автомобіль в принципі розігнався з нуля до 100 км/год - без огляду на час.

Такий дешевий автомобіль міг з'явитися тільки на абсолютно особливому китайському автомобільному ринку.

Тут останні роки активно допомагали електротранспорту субсидіями. Це призвело до появи безлічі нових марок і моделей електромобілів і пробудило конкуренцію. Так як дорогі Tesla можуть дозволити небагато, то битва пішла за верстви населення із середніми і помірними прибутками. На цьому тлі навіть GM під китайським брендом випустила модель E100 - всього за $5300.

За прогнозами, в наступні п'ять років китайські компанії забезпечать 40% від світового обсягу інвестицій в зелений автотранспорт. За розрахунками Alix Partners, за цей період приватні інвестиції в електротранспорт по всьому світу складуть $ 244 млрд. Відповідно, близько $ 100 млрд вкладуть китайські виробники.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!