RSS
Новости
28 декабря 2018, 20:55
Звинувачення запросило по п'ять років в'язниці для відповідальних за аварію на АЕС в Фукусімі
Колишнім керівникам японської компанії Tokyo Electric Power (Tepco), які керували АЕС Фукусіма-1, загрожує по п'ять років позбавлення волі.

Як повідомляє Guardian, фігурантами справи про аварію на станції є екс-голова ради директорів Tepco Цунехіса Кацумата, а також Сакае Муто і Ітіро Такекуро, до інциденту займали посади віце-президентів компанії.  Всі троє звинувачуються в халатності, що призвела до збитку здоров'ю і смерті кількох десятків людей.  Свою вину жоден з підсудних не визнає.  Зокрема, Кацумата заявляє, що не міг передбачити цунамі небаченої сили, що стало причиною аварії.
 
Сторона звинувачення, в свою чергу, стверджує, що у керівництва були дані, що свідчать про те, що АЕС не зможе встояти проти хвиль вище 15 м. Підсудні, вважають обвинувачі, зобов'язані були зупинити роботу станції до тих пір, поки вона не була б в  достатньою мірою захищена від подібного стихійного лиха - зокрема, до закінчення будівництва хвилеріза.
 
Слід зазначити, що під час процесу, що проходить в окружному суді Токіо, прокуратура двічі відмовлялася від пред'явлення звинувачення Кацумата, Муто і Такекуро.  При цьому її представники посилалися на брак доказів і безперспективність справи. Тоді контрольна юридична комісія, що складається зі звичайних громадян, постановила, що у справі повинен бути проведений спецпроцесс зі спеціально призначеними обвинувачами.
 
Нагадаємо, аварія на АЕС Фукусіма-1, що сталася 11 березня 2011, стала результатом потужного в історії Японії землетрусу і наступного за ним цунамі.  Протягом декількох днів після удару стихії сталося розплавлення активної зони реакторів на трьох енергоблоках станції і викиди радіоактивних речовин в атмосферу і море.  З прилеглих до АЕС районів були евакуйовані десятки тисяч чоловік.  Багато з них не повернулися назад до сих пір.  Сорок пацієнтів місцевих лікувальних установ через екстреного характеру евакуації згодом померли - цей факт був використаний на процесі.  Фукусіма-1 офіційно закрита з грудня 2013 р
 
Слід додати, що крім Кацумата, Муто і Такекури обвинувачених у справі про аварію на АЕС немає.

Раніше Міністерство охорони здоров'я Японії вперше визнало, що співробітник, який займався ліквідацією наслідків аварії атомної електростанції «Фукусіма» помер від радіаційного випромінювання.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: zarubejom.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!