RSS
Тренды
4 января 2019, 10:43
Пік продажів автомобілів з ДВС пройшов у 2018 році - аналітики
У газеті Financial Times вийшла замітка під назвою «Аналітики стверджують, що продажі автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння досягли піку в 2018 році».

Газета наводить висловлювання ряду експертів, які вважають, що зростання продажів традиційних автомобілів на ключових ринках - в Китаї, США, Європі - припинився, і в майбутньому обсяги навряд чи перевищать рівень 2018 року.

Настрій аналітиків змінився у другій половині минулого року, спочатку експерти припускали, що продажі будуть рости до 2022 року або навіть довше. Однак в кінці 2018 вони стали називати стан ринку «катастрофічним» або «кошмарним». «Після літа продажі автомобілів на всіх важливих ринках впали», - говорить Аксель Шмідт, голова напрямку автомобільного транспорту в Accenture. «Продажі автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння не будуть рости в майбутньому».

Чим нинішня ситуація відрізняється від колишніх циклічних коливань? Навіть якщо продажі легкових автомобілів в 2019-2020 роках виростуть, весь приріст припаде на електричні авто.

Наприклад, Moody's прогнозує, що в 2019 р глобальний ринок виросте на 1,2% - до 96,6 млн проданих машин. У той же час аналітики очікують, що в тому ж році в світі буде реалізовано 1,5 млн електромобілів, і, відповідно, обсяг продажів автомобілів з ДВС знизиться.

Китай сьогодні став ключовим ринком, на якому в значній мірі визначається майбутня технологічна структура автомобільної галузі. За перші 10 місяців минулого року продажі бензинових / дизельних автомобілів в КНР упали в порівнянні з аналогічним періодом 2017 р (з 18,7 до 18 млн), а продажі електромобілів практично подвоїлися.

На думку аналітиків Barclays, продажі автомобілів в Китаї в 2019 році можуть зрости на 4,7%, що забезпечить і загальносвітове зростання галузі. Однак таке зростання можливий лише при збереженні заходів державного стимулювання автомобільної промисловості, а більшість експертів вважає, що стимули збережені не будуть. Без них продажі автомобілів в КНР знизяться на 5-15%, вважає Barclays.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!