RSS
Новости
4 января 2019, 19:47
Загальні витрати на BMW i3 вже стали менше, ніж для моделей BMW з двигуном внутрішнього згоряння - ADAC
Поряд з екологічними аспектами, вирішальну роль при виборі нового транспортного засобу відіграють загальні витрати на весь термін експлуатації. Згідно з останнім дослідженням Німецького автомобільного клубу (ADAC), електромобілі в даний час знаходяться в одному ряду з деякими моделями з традиційними приводами з точки зору загальних витрат, а в деяких випадках вже навіть перевершують їх.

Наприклад, ті, хто вибирає BMW i3, можуть розраховувати приблизно на 20% менше загальних витрат, ніж при виборі порівнянної за потужністю і комплектації моделі BMW з двигуном внутрішнього згоряння.

У своєму аналізі експерти врахували всі витрати на придбання, експлуатацію та втрату вартості транспортних засобів за п'ять років експлуатації при загальному пробігу в 75 000 км.

Аналітики з ADAC вибрали для порівняння спортивний BMW i3s (сукупна споживана потужність в їздовому циклі WLTP (WLTP розшифровується як «Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure» - "Всесвітня гармонізована методика випробувань для легкових автомобілів" і являє собою нову процедуру більш точного визначення величин витрати палива і шкідливих викидів транспортних засобів): 14,3 кВт-години / 100 км, сукупні викиди CO2: 0 г / км). Електродвигун потужністю 135 кВт / 184 к.с. прискорює компактну п'ятидверну модель з нуля до 100 км / год за 6,9 секунди, залишаючи позаду набагато потужніші автомобілі з традиційними двигунами.

Крім ривка, BMW i3s скромний з точки зору фінансових витрат. ADAC розрахував, що загальні витрати для нього становлять 53,6 цента на кілометр. Для «нормального» BMW i3 (сукупна споживана потужність в їздовому циклі WLTP: 13,1 кВт-години / 100 км, сукупні викиди CO2: 0 г / км), загальні витрати складуть 47,8 цента на кілометр, що в середньому на 20 % менше, ніж для моделей BMW 2 Active Tourer з бензиновими і дизельними двигунами. Загальні витрати на BMW 218i Active Tourer потужністю 103 кВт / 140 к.с. (Сукупна витрата палива в циклі WLTP: 5,8 л / 100 км, сукупні викиди CO2: 132 г / км) складають 60,6 цента на кілометр в розрахунку ADAC, BMW 218d Active Tourer (сукупна витрата палива в циклі WLTP: 4, 5 л / 100 км, викиди CO2 в сукупності: 119 г / км) при потужності 110 кВт / 150 к.с. - до 57,4 цента на кілометр.

Витрати на кілометр включають всі чинники, які стосуються придбання та експлуатації транспортних засобів: від ціни покупки до податків на транспортні засоби та страхових внесків, а також витрати на паливо і технічне обслуговування, до втрати вартості протягом усього терміну служби. BMW i3 при цьому відзначається відразу в декількох категоріях - це енергоефективність, низькі витрати на ремонт і висока залишкова вартість.

Ще однією перевагою електромобілів є значно нижча вартість електроенергії в порівнянні з бензином або дизельним паливом. При середній витраті 14,3 кВт / год і тарифі 30 центів за кіловат-годину BMW i3s витрачає на електроенергію 4,29 євро на 100 кілометрів. Це дозволяє експлуатувати саму спортивну модель з електроприводом з серії BMW i3 навіть вигідніше, ніж саму економічну модель з дизельним приводом з серії BMW Active Tourer. Виходячи з вартості літра дизельного палива 1,40 євро, тільки заправка на 100 кілометрів буде коштувати 6,30 євро, що приблизно на 2 євро дорожче, ніж для електромобіля.

Порівняно низькі експлуатаційні витрати BMW i3 також обумовлені низькими витратами на технічне обслуговування і знос деталей. Заміна масла виключається, а також сервісні роботи по вихлопній системі. Крім того, гальмівна система BMW i3 зношується в меншій мірі, ніж в звичайних автомобілях. Особливо при русі в місті, де уповільнення автомобіля запускається відпуском педалі «газу». При цьому система рекуперації енергії забезпечує цілком достатню в більшості ситуацій уповільнення. Характерною рисою автомобілів серії BMW i є «почуття однієї педалі», коли електродвигун діє як генератор в режимах вибігу. Тим самим забезпечується зворотна подача електроенергії в акумулятор, а гальмівна система працює в щадному режимі.

Ціна покупки електромобілів в Німеччині знижується за рахунок екологічного бонусу в розмірі 4000 євро. Крім того, всі нові зареєстровані електромобілі також звільняються від податку на транспортні засоби протягом десяти років.

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: sunnik.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!