RSS
Новости
11 января 2019, 19:39
Китай приступив до випробувань гіперзвукового двигуна
Китайські інженери завершили перший етап розробки турбореактивного двигуна комбінованого циклу - TBCC. Їм оснастять гіперзвукові безпілотники нового покоління зі швидкістю польоту до 6 чисел Маха.

У Китаї завершився етап проектування і розробки нового гіперзвукового двигуна для дронів.  Інженери вже приступили до оцінки міцності і надійності системи.  Найближчим часом фахівці проведуть перші випробування силової установки.

Конструюванням турбореактивного двигуна комбінованого циклу (TBCC) керує інженер Науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту авіації в Ченду Ван Хайфен, який раніше займався розробкою винищувачів Ченду J-20 і J-10.

За даними видання Global Times, силова установка поєднує в собі турбореактивний і прямоточний повітряно-реактивний двигуни.  Для включення і роботи ПВРД потрібна висока швидкість - і для її досягнення використовується турбореактивний двигун.

Потім прямоточний двигун розганяє апарат до швидкості, яка в п'ять-шість разів перевершує швидкість звуку.

Зазвичай установками TBCC оснащують гіперзвукові крилаті ракети, розвідувальні дрони і безпілотні бомбардувальники.  За даними ЗМІ, новий двигун встановлять на гіперзвуковий безпілотник.  Навряд чи з першою моделлю він зможе розігнатися до 6 чисел Маха, але така силова установка підвищить маневреність при ближньому повітряному бою.

Розробку безпілотного гіперзвукового літака веде і американська корпорація Lockheed Martin.  Модель SR-72 також оснастять силовою установкою TBCC.  Апарат зможе розганятися до 6 чисел Маха, а його перші випробування пройдуть в 2023 році.  Ввести дрон в експлуатацію компанія планує не раніше 2030 року.

У минулому році Lockheed Martin також отримала майже $ 500 млн на розробку гіперзвукової ракети, яка поповнить арсенал ВВС США в 2021 році.

Китай також не обмежується одними лише розробками TBCC-двигунів.

У серпні минулого року Китайська академія аерокосмічної аеродинаміки успішно випробувала гіперзвуковій літальний апарат Starry Sky 2, здатний доставляти до мети ядерні боєголовки.

Конкуренція Китаю з США часом змушує вести нечесну гру.  У минулому році стало відомо, що сотні китайських вчених влаштовуються до західних дослідників як рецензенти, щоб отримати доступ до секретних технологій.  Найбільший інтерес у них викликають якраз гіперзвукові двигуни, а також розробки в сфері штучного інтелекту.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое