RSS
Тренды
11 января 2019, 22:44
Нова енергостратегія Італії: до 2030 року 50 ГВт сонячних електростанцій
Італійський уряд опублікував Інтегральний план по енергії і клімату до 2030 року (Piano nazionale integrato per l'Energia ed il Clima - PNIEC).
План структуровано за 5 напрямками: декарбонізація, енергоефективність, енергетична безпека, внутрішній енергетичний ринок, дослідження, інновації та конкурентоспроможність.
 
Планується, що частка поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в кінцевому споживанні енергії країни до 2030 року має зрости до 30%.  Це менше, ніж загальна мета для Європи, яка становить 32% (різні країни знаходяться в різних стартових умовах, тому для кожної країни встановлюється свій показник таким чином, щоб в сумі забезпечити виконання спільної мети ЄС).
 
 Внесок поновлюваних джерел енергії в загальне валове кінцеве споживання до 2030 року (30%) в різних секторах економіки буде наступним:
 
 - 55,4% частка ВДЕ в електроенергетиці;
 
 - 33% частка ВДЕ в теплопостачанні (опалення та охолодження);
 
 - 21,6% частка ВДЕ в транспортному секторі (це більше, ніж для ЄС в цілому, де потрібно 14%).
 
 На наступній діаграмі показана прогнозована динаміка частки ВДЕ в електроенергетиці країни.
 
 
У наступній таблиці зазначено, як буде рости встановлена ​​потужність і вироблення електростанцій працюють на основі відновлюваних джерел енергії.
 
 
 Як ми бачимо, до 2030 року сонце стане найбільшим джерелом енергії серед ВДЕ, як по встановленої потужності (50 ГВт фотовольтаїка плюс 0,88 ГВт сонячна теплова енергетика), так і по виробленню (74,5 ТВт * год; 40% серед усіх ВДЕ  і 22% в електроенергетиці в цілому).  Сьогодні в Італії працюють приблизно 20 ГВт сонячних електростанцій.
 
 У відносно невеликій за площею країні зі складним рельєфом і розвиненим сільським господарством досить складно знайти вільні площі для розміщення великих обсягів сонячної генерації.  Підхід, сформульований в Плані, спрямований на підтримку встановлення сонячних електростанцій в основному на будівлях, навісах, автостоянках, зонах обслуговування і т. д. «Однак поширення великих наземних фотоелектричних систем залишається важливим для досягнення цілей 2030 року, а для цього доведеться використовувати непродуктивні території,  які не призначені для інших цілей, або невикористовувані сільськогосподарські землі ».
 
 Встановлена ​​потужність вітроенергетики 2030 збільшиться вдвічі - до 18,4 ГВт. Сумарно потужності ВДЕ 2030 досягнуть 93,2 ГВт.
 
 План розвитку електроенергетики в країні цілком відповідає загальноєвропейським тенденціям.  Нагадаємо, що галузь збирається стати повністю вуглецево-нейтральної в Європі ще до середини нинішнього століття.
 
 У секторі транспорту Італія планує збільшити число електромобілів (в тому числі гібридів) в своєму автопарку до 6 млн до 2030 року. Для цьго країна ввела податки на автомобілі з ДВС і пільги для електромобілів.
 
 Міністерство економічного розвитку Італії направило даний План в Європейську комісію, як того вимагає Регламент з управління енергетичним союзом Європейським парламентом і Радою 2016/0375.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!