RSS
Истории
25 января 2019, 11:16
Мешканці Києва сортують сміття у своєму дворі. Зароблені гроші використовують на благоустрій території
Ініціативне сімейне подружжя Сашко та Неля Македонські залучили сусідів для розподілу пластику, скла, паперу та бляшанок. А оскільки на смітті можна заробляти, з прибутків поповнюють бюджет двору. За отримані кошти вже зробили освітлення та поставили паркан на дитячому майданчику. Журналісти "Громадського" зустрілися з цими еко-активістами

Все почалося з того, що якось увечері Сашко Македонський повертався додому і вступив у калюжу, яка витекла зі сміттєвого контейнера. Щоб вирішити сміттєву проблему у своєму дворі, Сашко та його дружина Неля зібрали сусідів і організували першу громадську сортувальню у Києві.

«Ми розвісили оголошення, і через тиждень ми зібрались на «суботник». Прийшло близько 30-ти людей. Я вважав, що це вже просто перемога», - говорить Сашко.

Спочатку ідею сортувати сміття підтримали декілька сімей, але коли в дворі стало чистіше, почали приєднуватись інші мешканці. Вторсировину приносили навіть із сусідніх кварталів. Сашко пояснює, що достатньо сортувати сміття на чотири позиції: пластик, скло, метал та папір, але у власній сортувальні організували детальніший поділ. Все для того, щоб більше заробити. За один вивіз сміття, а це — раз у 3-4 тижні, громада отримує до 1200 гривень, які використовують на облагородження двору.

«Вторсировину достатньо сортувати на чотири позиції: папір, скло, метал і пластик. Але ми пішли трішки далі. Ми більш детально розсортовуємо, для того, щоб заробити трішки більше коштів. Тому у нас тут окремий пакет з білим пластиком, окремий із зеленим і темним, окрема коробка, де ми збираємо тетрапаки, дві діжки з алюмінієвими та металевими бляшанками. Взагалі кошти за сміття формують велику частину бюджету нашого двору», - повідомляє Сашко.

За цей час зробили освітлення та поставили паркан на дитячому майданчику. В планах — облаштувати і сам дитячий майданчик, докупити баки для сортувальні та організувати кінотеатр під відкритим небом.

Ще родини намагаються відмовитись від поліетиленових пакетів. Їх заміняють пакетами з кукурудзяного крохмалю, так звані органічні пакети. Вони також компостуються. Також використовують пакети з тканини.

«Треба просто своїм прикладом міняти свідомість. Ми демонстративно ходимо з авоськами, з мішечками. Ми купили собі спеціальні стакани для кави, багаторазового використання», - говорить Неля, дружина Сашка.

До речі, силою громади також збирають кошти на пакети в собачу вбиральню, для того, щоб люди прибирали за своїми псами. Це не звичайні пакети, в них додають, спеціальний матеріал який допомагає їм розкладатися.

Раніше ЕлектроВісті писали, що в Києві пройшло перше засідання Координаційної ради з питань реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року. В рамках заходу міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив, що до 2030 року близько 70% відходів в Україні планують переробляти або використовуватися повторно, тоді як на сьогодні в нашій країні переробляється лише 3% твердих побутових відходів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hromadske.ua
Теги
Киев мусор
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!