RSS
Новости
8 февраля 2019, 10:23
"Зелені" аукціони вигідніші за "зелений" тариф у зв'язку з більш тривалим періодом дії держпідтримки - експерт
Запуск "зелених" аукціонів зробить невигідним використання "зеленого" тарифу при введенні в експлуатацію об'єктів відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), вважає експерт Української асоціації відновлюваної енергетики Ірина Кримусь.

"Після 2023 роки інвестори, ймовірно, не повинні бути зацікавлені в системі" зелених "тарифів, яка діятиме лише до початку 2030 року. Доцільніше для них бути брати участь в аукціонах за нижчою ціною, але отримати більш тривалий період підтримки на 20 років. А споживач отримає більш дешеву електроенергію ВДЕ ", - сказала вона.

В кінці грудня 2018 року Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект №8449-д щодо запровадження з 2020 року "зелених" аукціонів. Документ передбачає запуск обов'язкових аукціонів для проектів по ВДЕ з 1 січня 2020 року.

Участь в аукціонах обов'язкова для суб'єктів господарювання, які претендують на державну підтримку, для наступних об'єктів: у 2020 році - для вітрових електростанцій (ВЕС) потужністю понад 20 МВт, для всіх інших ВДЕ - потужністю понад 10 МВт. У 2023 рр. поріг участі буде знижений для ВЕС - до 3 МВ, для других видів ВДЕ - до 1 МВт.

Проект закону передбачає зниження в 2020 році "зеленого" тарифу для сонячних електростанцій на 25% з подальшим зменшенням на 2,5% щороку. Положення про зниження тарифу для ВЕС в доопрацьованому законопроекті залишається в редакції чинного закону: зниження в 2020 році на 10% з подальшим зниженням на 1,5% кожного року протягом наступних трьох років.

Як очікується, проект закону доопрацюють і приймуть в березні. Найближче засідання профільного Комітету ВР по його розгляду намічено на кінець лютого.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Верховна Рада України підтримала ряд законопроектів, спрямованих на розвиток альтернативної енергетики в 2019 році, а також збереження сприятливих умов у 2020 році. І хоча не всі норми вже остаточно затверджені, їх розгляд парламентом свідчить про зміни для «зеленого» сектора української економіки.

Також в Україні діють одні з найвищих «зелених» тарифів в Європі. Інвестиції в сонячні електростанції окупаються за 3,5 року. Чим швидше ввели станцію в експлуатацію, тим швидше повернули інвестиції і більше заробили до 2030 року, який визначено як крайній термін дії «зелених» тарифів.

Ще у 2018 році в Україні введено в експлуатацію 742,5 МВт потужностей, що генерують енергію з відновлюваних джерел, що в 2,8 рази перевищує обсяг потужностей, введених за попередній рік.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!