RSS
Новости
8 февраля, 23:07
В Білорусі зарядка електромобілів стане платною. Порівнюємо їх тарифи з цінами в українських мережах зарядних станцій
У другому кварталі 2019 року зарядка електромобілів у Білорусі стане платною. У мережі заправок "Белоруснефть" потрібно буде платити 0,3 біл. рублів (3,8 грн.) за кВт/год. Elektovesti.net порівняли ціни з українськими.

"Белоруснефть" керує 38 зарядними станціями для електромобілів (загалом у країні 90 станцій зарядки електрокарів). У минулому році зарядка електромобілів була безкоштовною. Але зараз компанія оголосила що, починаючи з другого кварталу 2019 за зарядку доведеться платити. Тариф складе близько 0,3 біл.рублів (3,8 грн.) за 1 кВт/год. Тобто на зарядку, наприклад, Tesla Model S з батареєю на 100 кВт /год доведеться віддати 30 рублів (близько 377 грн). 

Зарядка Nissan Leaf з батарею ємністю 24 кВт/год обійдеться в 7,2 рублі (90,45 грн.).

Для покупців електрокарів в Білорусі передбачено не дуже вагомі пільги: тимчасово скасована сплата дорожнього податку, а також пільгові кредити. Про українські пільги, де до 2020 року діє пільговий режим ввезення електромобілів, який скасовує для них сплату ПДВ та акцизу - залишається тільки мріяти. 

«Це рішення, в першу чергу, не принесе компанії будь-якої серйозної економічної вигоди. В Білорусі поки всього близько 200 електромобілів. Навіть якщо всі вони будуть заряджатися на заправках «Белоруснефть», в масштабах компанії це мізерний прибуток. А ось бажання купувати електромобілі це рішення точно не буде стимулювати, - говорить Артур Туманов, власник електромобіля Tesla. - Економічні вигоди від володіння електромобілем вже не здаються настільки очевидними. Особисто я буду їздити на електрозаправки «Белоруснефть» тільки в разі крайньої потреби, при далеких поїздках, наприклад в Гомель. В інший час буду заряджатися вдома за нічним тарифом, який становить 0,08 біл. рублів (1 грн) за кіловат».

Ми звернулися до українських гравців ринку, щод дізнатися про вартість зарядки електрокарів в Україні. 


STRUM (10 швидкісних зарядних станцій в Києві, потужність кожної - 50 кВт)

Вартість зарядки електромобіля становить 9 грн за кВт/год (з урахуванням ПДВ). При зарядці на портах змінного струму (розетка Type 2 потужністю 22 кВт) компанія автоматично повертає 50% спожитого обсягу назад на баланс клієнта. Таким чином, при зарядці на Type 2 кожна кіловат-година обходиться в 4,5 грн.

«В Україні більше, ніж 90% зарядок є повільними, частина з них залишаються безкоштовними. Швидка зарядка - це сервіс дозаправки, який дозволяє зарядиться за 10-50 хвилин в залежності від стану батареї і моделі електромобіля. Таких станцій всього кілька десятків по всій країні. Так, Tesla на нашій станції можна зарядити 15 кВт за 10 хвилин, що еквівалентно 70 км пробігу», - розказав Ігор Ковальов, керівник мережі електрозарядок STRUM.

AutoEnterprise (більше 2400 зарядних станцій)

Ціни на зарядних станціях:

- Станція 40 А (AC) — 22,5 грн/год
- CHAdeMO 40 А (DC) — 60 грн/год
- CHAdeMO 80 А (DC) — 120 грн/год
- CHAdeMO 100 А (DC) — 150 грн/год

Ціни вказані без урахування собівартості електроенергії (тариф 2,76 грн за 1 кВт·год). Тобто, зарядити Tesla Model S на 10 кВт станції буде коштувати 501 грн, Nissan Leaf - 156 грн.

Також варто відзначити, що для клієнтів компанії діють знижки на підзарядку електрокарів - до 50%. 

Electro UA (більше 1000 зарядних станцій)

Вартість зарядки становить 22,5 грн / год + тариф електроенергії. У мережі зарядних станцій ЕлектроУкраїна для покупців їх автосаолну -  тариф 2,50 грн за 1 кВт·год

На даний момент в компанії проходить акція -50% на зарядку до кінця лютого.

TOKA (більше 100 зарядних станцій)

1 ТОКА – вартість користування зарядною станцією під час зарядки електромобіля. 1 ТОКА дорівнює 5,85 грн. Можна економити до 30% на підзарядку електромобіля з нічним тарифом - 4 грн за 1 ТОКА. Дія тарифа поширюється на всю зарядну сесію.

Elektrovesti.net писали, що за січень в Україні продали 441 електрокар. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: auto.tut.by
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!