RSS
Новости
15 февраля 2019, 12:04
У Нікополі побудували одну з найбільших СЕС в Європі потужністю 246 МВт
ТОВ "Солар-Фарм-1" у середині січня 2019 року ввело в експлуатацію найбільшу в Україні сонячну електростанцію потужністю 246 МВт в Нікопольському районі Дніпропетровської області.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (НКРЕКП), у п'ятницю схвалила проект постанови про встановлення "зеленого" тарифу для Нікопольської СЕС до 2030 року.

Передбачається, що Нікопольська СЕС вироблятиме до 290 млн кВт-год е/е на рік. Рівень тарифу відповідає 15,03 євроцентів за 1 кВт·год. СЕС ввели в екслуатацію 16 січня 2019 року

Це найбільша СЕС в Україні та одна з найбільших у Європі.

ТОВ "Солар-Фарм-1" належить компанії DTEK Renewables B.V., що оперує активами групи "ДТЕК" у сфері відновлювальних джерел енергії.

Як повідомлялося, підрядник будівництва Нікопольської СЕС - китайська China Machinery Engineering Corporation (CMEC). Сонячні панелі для неї поставила Trina Solar Limited.

У березні станцію планують підключити до енергосистеми.

СЕС зможе повністю задовольняти потреби 100 тис. домогосподарств України і дасть змогу скоротити викиди діоксиду вуглецю більше ніж на 300 тис. тонн на рік.

Для забезпечення приєднання сонячної електростанції в Нікополі (ТОВ "Солар-Фарм-1") НЕК "Укренерго" реконструюють відкритий розподілювальний пристрій 150 кВ підстанції 330 кВ "Нікопольська".

У 2017 році "ДТЕК" ввів в експлуатацію свою першу Трифанівську СЕС потужністю 10 МВт у Херсонській області.

Раніше ЕлектроВісті писали, що китайська Trina Solar Limited повідомила про поставку фотоелектричних модулів загальною потужністю 123 МВт для проекту сонячної електростанції, що реалізується найбільшим в Україні приватним енергетичним холдингом ДТЕК.

Також китайська компанія China Machinery Rngineering Company (CMEC) інвестувала 230 млн євро в будівництво найбільшої сонячної електростанції потужністю 200 МВт в Україні.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!