RSS
Новости
22 февраля 2019, 14:34
В Україні будують 6 вітроелектростанцій на 893 МВт – підписані контракти на поставки обладнання і фінансування
На стадії будівництва наразі перебувають 6 вітростанцій в Запорізькій, Херсонській та Одеській областях. Очікується, що до 2020 року в експлуатацію запустять близько 800 МВт.

Такою інформацією поділився глава Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конеченков: «На сьогоднішній день у нас 893 МВт знаходяться в стадії будівництва. Це ті проекти, які вже підписали контракти на поставку обладнання та мають фінансування».

Зокрема, в Запорізькій області будується три вітропарку - «Приморська ВЕС-1», «Приморська ВЕС-2» і Орловська ВЕС. Всі три об'єкти реалізує енергохолдинг ДТЕК, встановлена потужність кожного вітропарку – 100 МВт. Також йде процес добудові Новотроїцької вітроелектростанції потужністю 70 МВт. Проект розташований в Херсонській області, його реалізує компанія «Віндкрафт Україна». В Одеській області до кінця року планується введення в експлуатацію ВЕС «Овід вінд», яку будує дочірня компанія турецької «Guris Holding». Потужність першої черги проекту – 31 МВт, другої черги – 50 МВт. Також в зазначений обсяг реалізованих потужностей входить вітропарк, який вже отримав фінансування – Сиваська вітроелектростанція в Херсонській області – її потужність запланована на рівні 250 МВт. Вітростанцію будує ТОВ «Сивашенергопром».

«Це ключові проекти. До 2020 року буде запущено в експлуатацію близько 800 МВт потужностей», - зазначив глава УВЕА, додавши при цьому, що багато що буде залежати від можливостей підключення до мережі: «Багато що буде залежати від дій НЕК «Укренерго», наскільки жорсткі умови для підключення нових об'єктів до енергомережі будуть висунуті. На сьогоднішній день технічні умови видані, але потрібно враховувати, що всі ці проекти розвиваються в південному регіоні, досить профіцитному щодо генерації електроенергії, де в тому числі є Запорізька та Южно-Українська АЕС. Коли всі ці питання будуть збалансовані, можна буде говорити про успішність реалізації нових проектів», - розповів А. Конеченков.

Відносно проекту потужністю 750 МВт, про реалізацію якого президент Порошенко домовився з норвезькими інвесторами в рамках Міжнародного економічного форуму в Давосі, то, згідно з даними УВЭА, це схоже на політичний і «довгограючий» проект: «Є проекти, які політично заявлені ... Я вважаю, що це питання мінімум трьох років. Потрібно ще бачити, які умови визначить НЕК «Укренерго» для того, щоб вітростанцію такої потужності можна було підключити до мережі і балансувати. Також за цим проектом немає ні ветрозамірів, ні оцінки впливу на навколишнє середовище. Тому я думаю, що цей проект, якщо і буде реалізований, то він довгограючий».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!