RSS
Новости
1 марта 2019, 16:13
«ДТЕК Високовольтні мережі» ініціював арешт рахунків ПАТ «Енергомашспецсталь» через багатомільйонні борги за електроенергію
ДТЕК Високовольтні мережі при виконанні відповідних судових рішень змушений ініціювати арешт рахунків ПАТ «Енергомашспецсталь», заборгованість якого перед енергокомпанією перевищує 224 млн грн. На сьогодні арештовані рахунки ЕМСС в 10-і банках України.

Систематичні неплатежі у ЕМСС почалися в 2015 році.  Всі спроби енергопостачальника знайти компромісне рішення погашення заборгованості результату не принесли.  Станом на 1 лютого 2019 року борг ЕМСС становить 224,37 млн ​​грн.  Тільки за 2 місяці 2019 року ДТЕК Високовольтні мережі чотири попереджав ЕМСС про можливе відключення підприємства за борги.  І тільки в лютому 2019 року розпочали надходити пропозиції від ЕМСС з неприйнятними умовами.  Це сталося після виконання судового рішення про арешт рахунків, яке було оскаржено представниками ЕМСС в судах різних інстанцій з 2016 року.  До кінця 2018 року графік реструктуризації боргів так і не був узгоджений.

У зв'язку з значною заборгованістю ПАТ «Енергомашспецсталь» за електроенергію, ДТЕК Високовольтні мережі звернувся до суду з позовом про примусове стягнення такої заборгованості.  Господарський суд Донецької області задовольнив один з позовів компанії своїм рішенням ще на початку 2016 року.  Зазначене рішення оскаржувалося ЕМСС в судах апеляційної і касаційної інстанцій, і було залишено ними в силі.  На виконання норм Закону України «Про виконавче провадження» (ст. 56) і після отримання рішення Господарського суду, ДТЕК Високовольтні мережі ініціював виконання зазначеного рішення.  У 2019 були арештовані рахунки компанії - боржника для забезпечення виконання рішення суду та погашення заборгованості.

Крім того, для врегулювання ситуації ДТЕК Високовольтні мережі звернувся до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Держенергонагляд.  А також 30 січня офіційним повідомлення поінформував Донецьку обласну державну адміністрацію про необхідність вирішення питання, яке безпосередньо впливає на надійність електропостачання Донецького регіону.

У 2019 ПАТ «Енергомашспецсталь», уклало договір з постачальником за вільними цінами, не пов'язаним з ДТЕК Високовольтні Мережі.  При цьому, згідно з нормами Закону України «Про ринок електричної енергії», зміна постачальника не скасовує необхідності оплати клієнтом боргів, що виникли до 01.01.2019.

Енергокомпанія має намір і далі відстоювати свої права і добитися справедливості відповідно до українського законодавства.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!