RSS
Новости
15 марта, 12:29
Розкриття тендерних пропозицій на закупілю програмного забезпечення Датахаб відбудеться 5 квітня
В "Укренерго" оприлюднили дату розкриття тендерних пропозицій (ПЗ) Датахаб для системи Адміністратора комерційного блоку. З ними учасники ринку електроенергії матимуть змогу ознайомитись 5 квітня.

12 березня 2019 р. пройшла передтендерна зустріч иіж компаніями "Сіменс Україна", "БМС ТЕХНО", "САП Україна", Comita d.d. (Словенія) та Robotron Datenbank-Software GmbH (Німеччина). Учасники деталізували вимоги до функціоналу програмного забезпечення та оформлення тендерних пропозицій. Станом на 15 березня тендерну документацію для торгів по Датахаб придбали 14 компаній.

Закупівля ПЗ проводиться в межах інвестиційного проекту «Другий проект з передачі електроенергії». Він фінансується за рахунок кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Фонду чистих технологій.

"Дата розкриття тендерних пропозицій за вимогами учасників переносилась декілька разів. Розкриття пропозицій заплановано на 5 квітня 2019р.", - йдеться в повідомленні.

"Укренерго" нагадує, що тендер на закупівлю програмного забезпечення оголисили 19 вересня 2017р. Однак закупівля не відбулась через відсутність кваліфікованих пропозицій. Повторну тендерну процедуру розпочали 18 вересня 2018р. 

Крім цього, прес-служба зазначає, що комерційний облік даних має відбутись до впровадження Датахаб (ст. 7 розділу ХІІІ «Перехідні положення» Кодексу комерційного обліку електроенергії). На перехідному етапі функції АКО по веденню реєстрів, обробці даних та адміністрування процесів зміни електропостачальника, припинення електропостачання та визначення обсягів електроенергії для поточних розрахунків на ринку виконують оператори мереж.

Оператори мереж також повинні надавати дані обліку в модуль Адміністратора розрахунків платформи балансуючого ринку та ринку допоміжних послуг Market Management System. Там консолідуються дані комерційного обліку всіх учасників ринку. Аналогічна схема збору даних комерційного обліку для подальших розрахунків застосовується сьогодні в ДП "Енергоринок". Дату початку функціонування Датахаб має бути визначена АКО за погодженням з НКРЕКП.

Компанія також зазначає, що неодноразово порушувала питання, пов’язані із ризиками для термінів впровадження нової моделі ринку електроенергії. Зокрема, зараз серйозним ризиком є відсутність погодження оплати послуг розробника ПЗ платформи MMS з боку Міненерговугілля. Заборгованість перед розробниками вже становить близько $2 млн, з яких $500 тис. — прострочена. Міністерство фінансів планує ініціювати процедуру внесення змін в кредитні угоди компанії. У зв’язку з цим Укренерго оптимізує графік робіт, аби до 1 липня реалізувати функціонал MMS в умовах тривалої затримки фінансування проекту.

Раніше ЕлектроВісті писали, що Укренерго підписало контракт з китайцями на реконструкцію ПС 330 кВ "Броварська" за 19,5 млн. євро

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!