RSS
Новости
15 марта 2019, 16:32
У Нідерландах запустили найбільшу берегову вітрову турбіну
Розміри вітряків на узбережжі обмежують дороги, по яким лопасті необхідно доставити на місце збірки. У GE вирішили цю проблему: лопасті гігантських вітряків діаметром 158 метрів збирають з двох частин. У новій версії оптимізували віддачу при тихому вітрі - і ось новий рекорд.

Компанія General Electric запустила в Нідерландах найбільшу і найпотужнішу сухопутну турбіну в світі - Cypress 5.3.  Цифра вказує на потужність в мегаватах.  У GE її називають «порівняно скромною», але цього достатньо, щоб забезпечити енергією близько 5000 домогосподарств.

Перша 158-метрова турбіна сімейства Cypress була представлена ​​восени 2017 року.  У ній GE вперше для турбін такого розміру використала технологію збірних лопастей.  Зазвичай саме їх розмір обмежує амбіції, коли мова йде про сухопутні вітряки - адже кожну турбіну треба доставити на місце збірки.  З кожним додатковим метром довжини логістика стає все складнішою.

Потужність версії 2017 року була менше - лише 4,8 МВт.  У новій GE оптимізувала віддачу при тихому і спокійному вітрі, характерному для суші, збільшивши вироблення без зміни розміру 77-метрових карбонових лопастей.  Відзначається, що на прийнятному рівні залишився і рівень шуму - важливий параметр, коли мова йде про встановлення вітрових парків на суші.

Втім, треба зазначити, що з такими показниками Cypress не загубиться і на тлі морських вітряків-гігантів: входить в трійку за розміром і в десятку по продуктивності.

GE повідомляє про підготовку морської версії Cypress.  Потужність і розміри поки не уточнюються.  Турбіну і платформу під неї представлять до кінця нинішнього року.

Хоча поки Cypress називають прототипом, в GE підкреслюють, що при розробці орієнтувалися на побажання трьох десятків своїх найбільших клієнтів і незабаром запропонують комерційну версію.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!