RSS
Новости
15 марта 2019, 22:41
Мінрегіон України врегулював використання світлодіодів в будівництві
В Україні нарешті дозволили використовувати діодні світильники. Нещодавно чиновники затвердили оновлені державні будівельні норми, в яких нарешті включили економні лампи в перелік законних і легальних джерел світла всередині приміщень.

У нових державних будівельних нормах (ДБН) з освітлення (ДБН В.2.5-28: 2018 "Природне і штучне освітлення") унормувано використання світлодіодних світильників, як освітлювальних приладів при проектуванні будинків.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

За словами заступника міністра, зазначені норми вже опубліковані і вступили в силу з 28 лютого 2019 року.

"Сьогодні близько 10-20% всього енергоспоживання в будівлях витрачається саме на освітлення. І, за даними багатьох дослідників, багато в чому саме від вибору правильних систем освітлення приміщень залежить їх енергоефективність. З усіх країн Європи саме Україна має чи не найнижчий рівень енергоефективності  в цьому питанні. Про що взагалі говорити, якщо до недавнього часу в будівельних нормах щодо освітлення навіть не була прописана можливість використання світлодіодів, які вже років 10, а то й більше, у всіх в широкому вжитку. Тому в ДБН ми унормували використання такого освітлення нарівні з іншими ", - пояснив Парцхаладзе.

За словами чиновника, це буде сприяти енергозбереженню та значної економії на освітленні, а також підвищенню комфортних умов для людей.

Крім цього, новими ДБН введена можливість використання фотолюмінісцентних показників (знаків безпеки) в разі евакуації людей з приміщень.

ДБН розроблені фахівцями ТОВ "Кіевпроелектропроект" на заміну діючих ДБН 2006 року.

Норми поширюються на проектування освітлення приміщень в житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових і сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, в тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків і тому подібне.

Раніше повідомлялося, що місто Миколаїв повністю переведуть на LED-освітлення. Київська компанія Ava Tech, буде займатися обладнанням LED-освітлення вулиць в Миколаєві в розстрочку на 3 роки, щоб повністю обладнати місто новими світлодіодними світильниками.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: biz.censor.net.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Тренды
1 день назад