RSS
Новости
22 марта 2019, 15:50
Skoda відмовилась будувати завод в Україні
В Україні не побудують автозавод з загальною кількістю інвестицій 1,4 млрд євро. Також завод мав забезпечити 5 тисяч нових робочих місць.

Skoda Auto, дочірня компанія Volkswagen Group, відмовилась будувати свій новий мультибрендовий завод в Україні. Зараз Skoda знаходиться в пошуку нового місця для розміщення заводу на території східної і південнно-східної Європи. В компанії розповіли, що завод «Єврокар» продовжить збирання автомобілів Skoda. 

skoda

«Шукаючи потенційне місце для мультибрендового заводу, під керівництвом Volkswagen Group, Skoda залишила чотири потенційні варіанти в країнах Східної і Південно-східної Європи. України серед них немає. Згідно з офіційною інформацією Skoda Auto очікується, що офіційне рішення буде прийнято протягом кількох наступних місяців» - повідомили в компанії.

У Єврокарі розповіли, що питання розширення виробничих можливостей в Volkswagen Group і Skoda Auto існує вже не один рік, на сьогоднішній день заводи Skoda працюють зі 120% навантаженням, використовуючи багатозмінний робочий режим.

«Ще в 2017 році Україну відвідав представник Skoda Auto. Після короткої зустрічі з президентом був сформований список пропозицій український владі під час розгляду України в якості зовнішньої виробничоїлокації для Skoda, із врахуванням зручної логістики, згоди про зону вільної торгівлі з ЄС, наявності підготовлених трудових ресурсів і більш низької вартості робочої сили (майже вдвічі) в порівнянні з країнами ЄС», нагадали в компанії.

skoda

Проте, Україна, на думку компанії,  не запропонувала жодної умови, яка б привернула увагу потенційного інвестора.

"В України досі не працюють митні і податкові стимули для діяльності індустріальних парків, хоча відповідні законопроекти були прийняті в першому читанні, ще в 2016 році. Також, не втілиленою в реальність залишилась 15-ти річна стратегія розвитку ринку електромобілів, не розглянуто законопроекти для підтримки виробництва електромобілів» - констатують в компанії.

«Єврокар» додає, що лібералізація завезення уживаних авто фактично вносить хаос до авторинку, в той час як для легального бізнесу пропонуються більш високі вимоги.

«Не дивлячись на позитивний меседж про те, що Skoda не збирається переносити виробництво з України, висновок досить однозначний: на жаль, Україна не витримала конкуренції в боротьбі за масштабного інвестора. Можна сказати, що Україна не поборолася за 1,4 млрд євро інвестицій, 5 тис. нових робочих місць і можливість виробництва 300 тис. автомобілів на рік з рівнем експорту 4,5 млрд євро", - підсумували на "Єврокарі".

"Тому "Єврокар", як контрактний виробник автомобілів Skoda в Україні, продовжує свою діяльність вже майже 20 років, а тим часом шанс на розширення виробництва та інтергацію на європейський ринок залишається умовним, і з кожним роком зменшується вірогідність його реалізації. Власне, як і шанс України залищитимя в клубі автомобілебудівних країн загалом, - констатують в українській компанії.

В 2018 році "Єрокар" випустив 5659 автомоболфв Skoda - на 7,9% менше, аніж рік тому. Автомобілі Skоda в 2018 році зайняли четверту позицію в рейтингу продажу нових авто в Україні з часткою ринка в 7%.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: cfts.org.ua
Теги
Skoda
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое