RSS
Новости
5 апреля, 12:00
НКРЕКУ проведе нараду щодо подорожчання води для поливу сільськогосподарських угідь через скасування дифтарифу на електроенергію
Нацкомісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), проведе нараду з приводу ситуації з істотним подорожчанням поливу сільськогосподарських угідь, обумовленого скасуванням диференційованих за зонами доби тарифів на електроенергію.

Про це члени НКРЕКУ повідомили за підсумками "круглого столу" "дифтарифів на електроенергію в світлі впровадження нового ринку електроенергії" 4 квітня.

Промовці в ході "круглого столу" представники агропідприємств Херсонської та Миколаївської областей повідомили про істотне - у два-три рази - подорожчання послуг зі зрошення сільськогосподарських земель, які структури Держагентства водних ресурсів.

За даними одного з фермерів Херсонської області, якщо за останні п'ять років кубометр води подорожчав на 0,64 грн, тоді як в поточному році - відразу на 0,75 грн. Аграрії з Миколаївської області повідомили, що в минулому році купували кубометр технічної води по 0,7 грн, тоді як в цьому їм виставляють ціну на рівні 1,52-1,85 грн. Багатьом підприємствам доведеться незабаром відмовитися від зрошення земель, що негативно позначиться на врожайності.

Держводгосп пояснив різке подорожчання послуг скасуванням дифтарифів на електроенергію, оскільки закачування води здійснювалася в основному вночі. Купувати електроенергію за погодинними цінами держструктура не може - хоча її об'єкти й обладнані автоматизованою системою комерційного обліку електроенергії, для отримання відповідних умов необхідно вносити передоплату постачальнику.

НКРЕКУ зі свого боку направила Міністерству фінансів лист з пропозицією дозволити держструктурам і бюджетним організаціям вносити передоплату за електроенергію на шість місяців вперед з тим, щоб мати можливість купувати електроенергію за більш вигідними погодинним цінами.

Як повідомлялося, у зв'язку з новими правилами функціонування роздрібного ринку електроенергії з 1 січня 2019 року було скасовано диференційовані за зонами доби тарифи на електроенергію для непобутових споживачів (для побутових вони продовжують діяти). Дифтарифів були введені для стимулювання споживачів переходити на споживання електроенергії вночі. При трьохзонному обліку нічний тариф (з 23.00 до 06.00) становив 25% від рівня фіксованого тарифу, за яким продавало електроенергію обленерго.

За даними (ДП) "Енергоринок", середня оптово-ринкова ціна (ОРЦ) електроенергії в Україні в березні склала 1551,6 за МВт-год (без ПДВ і акцизного податку). При цьому нічна ціна електроенергії (в період доби з 24.00 до 06.00) склала 825 грн за МВт-год, тобто більше ніж 50% від загальної середньої ціни.

Нагадаємо, що відповідно до закону «Про ринок електричної енергії», з 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні надаватимуть дві різні компанії - оператор системи розподілу і компанія-постачальник електроенергії. ЕлектроВісті відстежували, як проходить перехід на нову модель роботи енергоринку.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!