RSS
Новости
12 апреля 2019, 11:00
5 українських «зелених» проектів отримали 100 000 євро від ЄБРР
10 квітня Greencubator, ЄБРР та ЄС оголосили імена переможців V хвилі програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери». Ними стали п'ять українських компаній, які отримали гранти загальною сумою 100 тис. євро, тобто кожна по 20 тис. євро.

Delfast

Delfast - сертифікація електровелосипедів, патентування, технічні та функціональні вдосконалення.

«Delfast, як компанія, має чітке бачення вирішення проблеми зміни клімату, а також неефективності перевезень. Ми пишаємося тим, що стали частиною цього чудового проекту, і вдячні ЄС, ЄБРР та Greencubator за вибір Delfast серед переможців », - повідомили в компанії.

Цікаво, що 12 жовтня 2018 електровелосипед Delfast проїхав 367 км 37 м за 16 годин 34 хв на київському велотреку і встановив світовий рекорд, який відразу був зафіксований представниками Книги рекордів Гіннесса. Рекорд встановив Віталій Архіпкин. Розробники електробайка планували проїхати більше, але батарея через низьку температуру відмовилася далі працювати.

Integro-SD

Integro-SD - автоматизація виробництва органічних добрив з курячого посліду за власною технологією, сертифікація.

До речі, Integro-SD у 2018 році отримала грант від Horizon 2020 (дослідницька та інноваційна програма ЄС) за розробку інноваційного натурального (органічного) добрива, виробленого з 100% курячого посліду в біогазову установку.

Інтегральні комплексні системи

«Інтегральні комплексні системи» - бездротова система двосторонньої передачі даних і управління енергоспоживанням з підвищеною дальністю дії і мінімальними енерговитратами.

IOT Трейд

«IOT Трейд» - розробка програмного забезпечення для «розумного» хаба, що управляє мережею сенсорів і терморегуляторів в житлової та комерційної нерухомості.

У компанії говорять, що до кінця року учасники програми вже зможуть побачити результат.

Оболонь Оіл

«Оболонь Оіл» - підготовка до серійного виробництва мобільних установок для переробки полімерних відходів в альтернативні види пального.

Дискусія щодо "зелених" проектів

Також в ході заходу відбулася дискусія, учасники якої відзначили, що розробники кліматичних рішень зустрічаються з тими ж проблемами під час пошуку фінансування, що і більшість технологічних стартапів. Однак, як зазначив Андрій Сорохан, керівник венчурного напрямку U.Ventures / WesternNISEnterpriseFund, для інвестування «зелених» проектів часто не вистачає експертів, обізнаних у перевагах і ризиках кліматичних розробок.

Сергій Масліченко, Директор департаменту енергоефективності та змін клімату ЄБРР в Україні, наголосив: «Перший етап програми «Інноваційні Ваучери» залучив до розвитку своїх «зелених» проектів 31 компанію. Два роки плідної співпраці з українськими бізнесами демонструють великий ринковий потенціал, необхідність розвитку екосистеми та чудові можливості для розвитку стартапів на ранніх стадіях.»

Експертка з екологічної політики та управління, співзасновниця громадської організації ReThink Світлана Коломієць підкреслила, що для формування «зеленої» бізнес-індустрії слід розвивати підприємницьку культуру, а також констатувала необхідність розвивати людський капітал і працювати з кадрами.

Роман Кравченко, засновник лабораторії-акселератора IoT Hub, який інвестував у кілька кліматичних українських розробок поділився власним досвідом, що стартапам не вистачає культури взаємин в командах. Вирішити ж цю проблему можна шляхом поширення реальних бізнес-історій з українського ринку.

Нагадаємо, що прийняття заявок від українських компаній на участь в V хвилі програми «Кліматичні Інноваційні Ваучери» від ЄБРР був з 5 грудня 2018 до 1 лютого 2019 року.

Всього протягом п'яти етапів програми 30 компаній-переможців отримали фінансування на розвиток своїх «зелених» бізнес-рішень на загальну суму 1 млн євро.

Програма «Кліматичні Інноваційні Ваучери» заснована в рамках програми ЄБРР «Центр передачі технологій і фінансів в сфері зміни клімату» (FINTECC) за фінансування Євросоюзу. В Україні впроваджують ГО Greencubator.

Раніше ЕлектроВісті писали, що український стартап SolarGaps отримав безповоротний грант від Єврокомісії на 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!