RSS
Новости
12 апреля, 22:40
ДТЕК припинив постачання електроенергії найбільшому постачальнику води на Донбасі
ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» увечері 11 квітня припинило поставки електроенергії комунального підприємства (КП) «Вода Донбасу».

«11 квітня о 22:12 у відповідності з вимогами ДПЗД «Укрінтеренерго» оператором системи розподілу ПрАТ «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля» через заборгованість КП «Компанія «Вода Донбасу» за спожиту електроенергію здійснено відключення насосних станцій першого і другого підйому Павлопольської ділянки», – йдеться в повідомленні. 

У компанії зазначають, що в результаті припинення подачі е/е припинено водопостачання меткомбінату «Азовсталь», меткомбінату «ім. Ілліча», 5 садівничих товариств, ТОВ «Бестбетон», ТОВ «Донагропостач», ФОП «Бадіора», ПАТ «Маріупольгаз», МПО ВКГ «Фекальна насосна станція».

Як випливає з повідомлення прес-служби НЕК «Укренерго», після цього КП перейшло на резервну схему електропостачання безпосередньо від державної компанії.

Як зазначається електропостачання підприємства «Вода Донбасу» при звичайних умовах відбувається через мережі операторів систем розподілу (ВСР). Мережі ДП «НЕК «Укренерго» використовуються як резервне джерело живлення при ремонтах або аварійних відключень в мережах ВСР, забезпечуючи до 5% щорічного обсягу потреб підприємства в електроенергії.

В «Укренерго» наголошують, що на сьогодні питання електропостачання КП «Вода Донбасу» залишається неврегульованим.

«Не дивлячись на попередження від ДП «НЕК «Укренерго» підтвердити готовність електроустановок до безпечного знеструмлення і переключення абонентів на інші джерела живлення, комунальне підприємство вперто ігнорує законодавчі вимоги і приписи «Укренерго». Комісія у складі фахівців «Укренерго» була не допущена до перевірки енергооб'єктів, про що складено відповідний акт», – наголошують в компанії.

Нагадаємо, ДП «Укренерго» отримало звернення постачальника останньої надії (ПОН) ДПЗД «Укрінтеренерго» з приписом про відключення від енергопостачання стратегічно важливого підприємства Донбасу – Маріупольського регіонального виробничого управління КП «Компанія «Вода Донбасу» через накопичених боргів за електроенергію і відсутність підстав для енергопостачання у зв'язку з відсутністю відповідного договору.

З 1 січня 2019 протягом трьох місяців КП «Вода Донбасу» отримувало е/е від постачальника останньої надії ДПЗД «Укрінтеренерго». Згідно з чинним законодавством, споживачі можуть залишатися клієнтами цього постачальника 90 днів, тобто до 1 квітня 2019 включно. Після цього вони повинні укласти договір з будь-яким іншим постачальником е/е. Однак КП проігнорував цю вимогу.

Нагадаємо, борг КП «Вода Донбасу» за електроенергію перевищує 2,4 млрд грн.

За даними на сайті КП, за перший квартал «Вода Донбасу» оплатила енергопостачальникам 50 млн грн, що склало 15,5% від загального споживання. Компанія також готує збільшення не менше ніж в 1,5 рази тарифів на поставку води через збільшення витрат на е/е.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: mind.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!