RSS
Новости
19 апреля 2019, 12:30
Системи зберігання енергії для залізничної інфраструктури
Компанія Tesla в кінці березня запустила свою найбільшу установку зі зберігання енергії в Азії. Введення в дію обладнання зайняло всього два дні.

За інформацією Tesla, установка потужністю 7 мегават-годин в Осаці (Японія) призначена для забезпечення резервного живлення залізничної лінії Kintetsu.  Потужності установки досить для того, щоб безпечно доставити потяг на наступну станцію в разі відключення мережі.  Система, що складається з 42 пристроїв Tespack Powerpack промислового класу, також допоможе знизити енергоспоживання мережі Осаки в години пікового споживання.  Це найбільша встановлена ​​батарея Tesla в Азії і четверта в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

 Японія - не єдина країна, в якій тестується використання батарей, як додаток до залізничної інфраструктури.  Колишній губернатор Каліфорнії Джеррі Браун розглядав можливість побудувати першу в Америці електрифіковану високошвидкісну залізничну систему.  GE створила дослідний зразок локомотива з живленням від батареї.  Італійський енергетичний гігант Enel будує плани по установці літій-іонних батарей потужністю 10 мегават-годин на російських залізницях.

 Поточним рекордсменом за величиною батареї в світі є система Tesla на 100 мегават в Австралії.  Втім, в ОАЕ вже діє об'єкт на 108 МВт / 648 МВт * год, але він являє собою мережу централізовано керованих накопичувачів.  Також в світі вже заплановано (або ведеться) будівництво ще більших систем.  Наприклад, проект PG & E, в рамках якого Tesla встановить накопичувач на 182,5 МВт / 730 МВт * год.  За 2018 рік Tesla розгорнула в цілому 1,04 гігават-годин накопичувачів енергії, в три рази більше, ніж в 2017 р. Результати багато в чому пов'язані з падінням цін на накопичувачі енергії.

 У недавньому звіті Bloomberg New Energy Finance (BNEF) було показано, що довгострокові витрати на електропостачання від сучасних літій-іонних батарей знижуються навіть швидшими темпами, ніж очікувалося.  Це робить їх все більш привабливими і породжує зростання попиту.  На основі аналізу понад 7000 проектів по всьому світу, BNEF приходить до висновку, що LCOE для літій-іонних акумуляторів в 2018 році знизився на 35 відсотків до 187 доларів за кВт * год.  Більш того, Ілон Маск раніше заявляв, що Tesla може виробляти акумулятори за ціною на рівні 100 доларів за кіловат-годину.

 У звіті BNEF відзначається, що вже сьогодні батареї в поєднанні з сонячними та вітровими установками здатні конкурувати на багатьох ринках з генерацією на вугіллі і газі без субсидій.

Раніше компанія Bloomberg New Energy Finance опублікувала прогноз розвитку світового ринку накопичувачів енергії до 2040 року.  До цього терміну встановлена ​​потужність накопичувачів енергії в світі (без урахування ГАЕС) досягне 942 ГВт, а їх ємність - 857 ГВт * год, вважають автори.  Обсяг інвестицій на даному ринку досягне 1,2 трильйона доларів США.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!