RSS
Новости
26 апреля 2019, 18:15
Мінрегіон пропонує використовувати геосинтетики в дорожньому будівництві
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлювати державні будівельні норми щодо доріг.

Зокрема - це внесення відповідних змін для більш широкого використання геосинтетичних матеріалів при проектуванні дорожнього покриття в Україні. А саме – геотекстилю, геосинтетичних граток і сіток, геомембран, геокомпозитів тощо. За підрахунками експертів це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити строк його служби та загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.

«Геосинтетичні матеріали у дорожньому будівництві вже давно довели свою ефективність, тому ми пропонуємо внести відповідні зміни у ДБН щодо доріг для більш широкого їх використання в Україні», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Серед плюсів геосинтетиків Парцхаладзе відмітив їх простоту у використанні та укладанні в конструкцію доріг, високу довговічність, міцність, стійкість та компактність при транспортуванні.

Найбільш широко геосинтетичні матеріали сьогодні застосовуються при проектуванні дорожнього покриття на слабких ґрунтах, ґрунтах з підвищеною вологістю тощо.

Завдяки своїм фізичним і хімічним властивостям вони виконують такі функції як:

армування – зміцнення ґрунтів, підвищення якості і стійкості дорожнього покриття, мінімізація дефектів і пролягання; фільтрації, дренажу ґрунтів та гідроізоляції; розділення та унеможливлення змішування ґрунтів або матеріалів; протиерозійного захисту ґрунтів тощо.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ecolog-ua.com
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое