RSS
Новости
26 апреля 2019, 20:32
«Енергоатом» готується запустити в Україні виробництво поглинаючих стрижнів ядерного реактора
Відокремлений підрозділ «Атоменергомаш», який входить в структуру ДП «НАЕК «Енергоатом», уклав договір з Науково-технічним комплексом «Ядерний паливний цикл» Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» на розробку поглинаючих стрижнів (ПС СУЗ), які використовуються в ядерному реакторі для поглинання потоку нейтронів та регулювання швидкості проходження ланцюгової реакції. Відповідне повідомлення про укладання договору «Атоменергомашу» опубліковане в системі публічних закупівель Prozorro.

Відповідно до договору, ХФТІ має розробити поглинаючі стрижні для реакторів типу ВВЕР-1000, роботи мають бути виконані до 31 грудня 2019р. Вартість робіт становить 2,65 млн грн.

Згідно супроводжуючої документації, ХФТІ з 2000р співпрацює з американським виробником ядерного палива, компанією Westinghouse, вже протягом 10 років українські вчені виконують науково-технічний супровід проектування та впровадження палива Westinghouse на Южно-Українській та Запорізькій АЕС.

На сьогодні регулюючі стрижні для всіх реакторів українських АЕС постачаються російською компанією «ТВЕЛ», проте у зв’язку з диверсифікацією палива постало питання про самостійне виготовлення важливого елементу реактора.

Розробка поглинаючих стрижнів українськими фізиками ведеться з 2001р, вже було розроблено спрощений варіант таких стрижнів для їх завантаження у відпрацьовані тепловиділяючі збірки, які зберігаються на базі пристанційного сховища Запорізької АЕС.

В Україні вже було виготовлено 578 таких стрижнів, які вже більше 10 років експлуатуються на ЗАЕС. В 2016-2018рр вперше в нашій країні були розроблені конструкції та технологічні процеси виготовлення регулюючих стрижнів, які планується виробляти з титанату та гафнату диспрозію. На сьогодні вже виготовлені експериментальні зразки для проведення випробувань. Науковий центр ХФТІ має всю технологічну базу і фахівців для виконання завдання «Енергоатому».

Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів затвердив фінплан НАЕК «Енергоатом» з очікуваним прибутком у розмірі 7,119 млрд гривень і чистим доходом в розмірі 58,617 млрд гривень.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!