RSS
Новости
26 апреля 2019, 21:37
Сонячна теплова енергетика: прогноз розвитку до 2030 року
Консалтингова компанія Global Data опублікувала дослідження ринку сонячної теплової енергетики (Concentrated Solar Power - CSP), що містить прогноз до 2030 року.

CSP - це друга після фотовольтаїки технологія вироблення електрики на основі енергії сонця.  По суті це звичайна теплова електростанція з паровою турбіною, пар для якої виробляється не в результаті спалювання палива, а за допомогою нагріву теплоносія сонцем.

У 2018 році в світі було введено в дію всього 601 МВт сонячних теплових електростанцій.

Global Data прогнозує, що теплова сонячна енергетика значно виросте, з нинішніх 5,6 ГВт до 22,4 ГВт в 2030 році.  У той же час, як ми бачимо, в абсолютних цифрах цей сектор залишиться вкрай невеликим.  Нагадаемо, що фотоелектрична сонячна енергетика два останні роки виросла на 100 ГВт на рік і перевищила за підсумками минулого року 500 ГВт встановленої потужності.  Тобто це зовсім інші масштаби ринку.

Електростанції CSP зазвичай оснащуються високотемпературними накопичувачами теплової енергії і тому здатні виробляти електрику також і після заходу сонця.  У цьому, як вважається, їхня перевага.  У той же час будувати такі об'єкти доцільно тільки в регіонах з дуже високою цілорічною інсоляцією і максимальним числом сонячних днів.  Але навіть в таких сприятливих умовах CSP сьогодні все важче конкурувати з фотоелектричною сонячною генерацією, тим більше батарейні накопичувачі енергії стають все дешевше.

Найбільш перспективними регіонами для розвитку CSP вважаються Китай, Чилі, а також країни Близького Сходу і Африки, такі як Марокко, ПАР, Саудівська Аравія, ОАЕ та Ізраїль.

Раніше повідомлялося, що близько 70% споживання енергії на Землі зможе забезпечити сонячна енергетика до 2050 року.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое