RSS
Новости
3 мая, 19:30
Великобританія обговорює повну декарбонізація економіки до 2050 року
Незалежний консультаційний орган британського уряду «Комітет з питань зміни клімату» (Committee on Climate Change -CCC) опублікував доповідь «Чистий нуль: внесок Великобританії в зупинку глобального потепління» (Net Zero: The UK's contribution to stopping global warming). Як випливає з назви, Комітет пропонує досягнення «кліматичної нейтральності», тобто нульового балансу викидів парникових газів до 2050 року.

Ключовий висновок доповіді: Великобританія цілком може перейти на повністю чисту економіку з нульовим рівнем викидів до 2050 року, але цього можна досягти тільки в тому випадку, якщо уряд «з усією серйозністю» підійде до вирішення завдання і прийме необхідні політичні заходи.

Для виконання мети «нуль викидів» необхідна прискорена декарбонізація електроенергетики.  Всю електрику країна має виробляти з низьковуглецевих джерел, при цьому поновлювані джерела енергії будуть доповнюватися атомною енергетикою.

У зв'язку з електрифікацією всіх секторів кінцевого споживання енергії, обсяги вироблення електроенергії істотно зростуть.  На основі низьковуглецевих джерел буде проводитися 540-645 ТВт * год на рік, приблизно в чотири рази більше, ніж сьогодні.

Комітет не формулює детальних пропозицій по структурі генерації, однак радники пропонують довести встановлену потужність офшорних вітрових електростанцій країни до 75 ГВт.  «Це потребує до 7500 турбін, які зможуть розміститися на 1-2% морської акваторії Великобританії, що можна порівняти з площею ділянок, вже зданих в оренду вітроенергетичним проектам».

Відповідно до «Угоди про розвиток сектора офшорній вітроенергетики» (Offshore Wind Sector Deal) », раніше опублікованими британським урядом, до 2030 року в країні має діяти 30 ГВт офшорних вітрових електростанцій, які вироблятимуть приблизно третину британської електроенергії.  Іншими словами, пропозиція CCC передбачає великий стрибок вперед.

Комітет прогнозує, що сонячна та вітрова енергетика будуть найбільш конкурентоспроможними в економічному плані технологіями генерації і займуть основну частку в структурі виробництва електроенергії.

Раніше повідомлялося, що Великобританія планує до 2030 року виробляти третину електроенергії в країні за допомогою морських вітроелектростанцій.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: renen.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!