RSS
Истории
17 мая 2019, 15:34
Досвід Данії в переході на біомасу
Королівство Данія – один із лідерів серед європейських країн в сфері впровадження інновацій, пов'язаних з виробництвом і використанням "зеленої енергії". Згідно з планом уряду Данії - повна відмова від викопного палива відбудеться у 2050 році. Проведення такої політики створює закриту енергосистему в країні і забезпечує її абсолютну енергетичну незалежність

За прогнозами, протягом наступних декількох років в країні очікується збільшення виробництва біомаси, також прогнозується зростання її імпорту.

Лише в період з 2004 по 2008 рік, в Данії було зібрано понад 5,5 млн тонн соломи щорічно. 3,4 млн тонн від цієї кількості було використано на потреби сільського господарства та енергогенерації. 2,1 млн тонн соломи залишилося в надлишку.

Споживання біоенергії в Данії зросло в чотири рази в період з 1980 по 2010 рр. Очікується, що в майбутньому даний показник значно збільшиться, особливо це торкнеться напрямку комбінованої генерації електроенергії і тепла. Найбільші датські енергетичні компанії, такі як DONG Energy та HOFOR відмовляються від викопного палива і переходять до використання біомаси на великих когенераційних станціях, серед яких Nordjylland, Studstrup, Skaerbaek, Aved0re, і Amager.

Стартувала загальнонаціональна політична кампанія Данії в сфері відновлюваної енергетики ще в 1976 році, коли уряд розробив і ввів і дію документ під назвою "Енергетична політика Данії - 1976", який передбачував основні положення і стратегію раціонального використання енергоресурсів. "Закон про теплопостачання", прийнятий Парламентом Данії в 1990 році, дав Міністру енергетики право на регулювання вибору палива на теплоцентралях і теплоелектростанціях: велика кількість теплоцентралей була переобладнана в теплоелектростанції на біомасі.

У 1993 році в Данія підписала політичну угоду, яка зобов'язувала центральні когенераційні станції використовувати 1,4 МТ біомаси при виробництві енергії, з яких 1 МТ доводилося на солому. Кіотський протокол – міжнародна енргоугода, встановила для Данії нові амбітні цілі щодо зменшення емісії CO2 та використання біомаси.  Королівство Данія, як одна зі сторін, що ратифікувала документ, взяла на себе зобов'язання в період з 2008 по 2012 роки знизити кількість викидів СО2 до рівня 1990 року. У 2020 році кількість викидів СО2 у Данії зменшиться на 34% в порівнянні з 1990 роком.

"Закон про поновлювані джерела" прийнятий у 2009 році свідчить про те, що частка біомаси у виробництві енергії повинна досягти позначки 20% від загальної кількості виробленої енергії до 2020 року.

У 2016 році уряд Данії зобов'язав постачальників палива для транспорту додавати не менше 0,9% біопалива з соломи в паливну суміш, до раніше затвердженних 5% біоетанолу в бензині.

Поступовий перехід на біомасу для енергогенерації дозволив Данії раціонально розпоряджатися ресурсами для забезпечення енергетичної стабільності. Датським урядом було розроблено ряд заходів, спрямованих на заохочення і винагороду за використання біомаси, біопалива та відновлюваних джерел. Повна відмова від викопних джерел в Данії запланована на 2050 рік.

Сфери використання тріски в Данії

Деревна тріска, дрова, а також органічні відходи також є важливими джерелами біоенергії. За показниками, використання тріски домінує в енергетичному секторі, на який припадає 78%, в той час як на інші галузі - всього 22%. Важливо відзначити, що значна частка використовуваної в енергетиці тріски імпортується.

график

Протягом останніх 20 років в Королівстві Данія значно зросло використання деревної тріски в цілях енергогенерації. Ще в 1984 році, в Данії існувало тільки 3 котельні, що спалювали деревну тріску, на сьогодні ж їх кількість наблизилася до 50. Використання деревної тріски наблизилося до 725 тис. м3 / рік, еквівалент в енергії - близько 1800 ТДж.

Данія володіє інвестиційним потенціалом щодо розвитку біонергетики. Технічний потенціал біомаси місцевого виробництва становить приблизно 100 ПДж енергії, тобто це невживана біомаса, з якої можна виробляти енергію.

Однак, зростаюча частка використання імпортної біомаси не обмежує розвиток держави в цій галузі. В першу чергу, на можливість використання потенціалу біоенергетики впливатимуть ціни на викопне паливо і біомасу, а також розвиток технологій і заходів стимулювання в енергетичній політиці.

Відмова великих когенераційних станцій від використання викопного палива і перехід на біомасу - головний пріоритет для Данії та один із основних напрямків для інвестицій. Такий перехід планується здійснити до 2020 року. В свою чергу, датські лідери ринку електроенергії регулярно інвестують кошти в удосконалення технологій, націлених на виробництво біоенергії з ресурсів локального виробництва.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: pelleta.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!