RSS
Новости
24 мая 2019, 16:28
Глазго може стати першим містом Британії з нульовим рівнем викидів
ScottishPower у співпраці з міською радою Глазго збирається перетворити шотландський мегаполіс в перший на території Великої Британії місто з нульовим рівнем викидів.

Енергокомпанія також приступила до будівництва нового енергосховища, яке стане підмогою для реалізації її амбіційних завдань у сфері відновлюваної енергетики.

Для досягнення нульового рівня викидів місту потрібно декарбонізувати транспортний сектор і систему теплопостачання, а також прискорити темпи освоєння відновлюваних джерел енергії.

Уряд Шотландії постановив, що до 2045 року країна повинна стати вуглецево-нейтральною. Однак, під час конференції All-Energy, яка проходила минулого тижня, представник ScottishPower заявив, що компанія збирається запустити необхідну для декарбонізації інфраструктуру вже до 2037 року. Він також додав, що стосовно скорочення викидів у сфері теплопостачання, вони "не виключають жодних методів".

Глазго є другим містом у Великій Британії, після Лондона, де з'явилася зона з низьким рівнем викидів. Електрифікація транспорту стане одним з ключових моментів програми декарбонізаціі. Проте, оскыльки більше ніж 70% жителів Глазго живуть у квартирах, здійснення переходу на електромобілі може стати досить складним завданням, відзначили в ScottishPower.

Програма електрифікації транспорту, яка, як очікується, стане прикладом для інших міст, передбачає будівництво станцій швидкої зарядки на комерційних підприємствах і в житлових районах, а також створення вуличної зарядної інфраструктури.

Перший міністр Шотландії, Нікола Стерджен, зазначила, що стимулом до прийняття цілей 2045 року послужив звіт Комітету з питань зміни клімату під назвою Net Zero.

"Ми всіляко вітаємо прагнення ScottishPower і міської влади зробити Глазго першим містом у Великій Британії з нульовим рівнем викидів. Для досягнення наших цілей потрібен саме такий комплексний підхід, який передбачає об'єднання зусиль уряду, місцевої влади, представників бізнесу, а також звичайних громадян", - додала пані Стерджен.

Кіт Андерсон, виконавчий директор ScottishPower, заявив: "Ми сподіваємося, що декларація наших намірів спонукає й інші міста, наприклад Едінбург, вступити в гонитву за право називатися" містом з нульовим рівнем викидів ". Це змагання, з якого кожен виходить переможцем, адже приз - це майбутнє не тільки нашої країни, а й усієї планети.

Для здійснення переходу потрібно зробити всього кілька простих арифметичних дій: збільшити потужності відновлюваних джерел енергії в чотири рази, і подвоїти виробництво електроенергії. Але ми не зможемо цього зробити, якщо продовжимо винаходити способи блокування запуску нових потужностей.

Втім, в цьому плані нам вдалося домогтися певного успіху, завдяки запуску кількох великомасштабних офшорних вітроелектростанцій. Втім, для того що збільшити потужність в чотири рази, ми не можемо покладатися тільки на один вид ВДЕ. До 2022 року ми плануємо інвестувати 6 млрд. фунтів (7,63 млрд. дол.) в створення нових відновлюваних потужностей. Чим менше перешкод ми зустрінемо на цьому шляху, тим швидше ми всі досягнемо нульового рівня викидів ".

Для прискорення роботи в цьому напрямку ScottishPower вже зараз зайнялася будівництвом великомасштабного акумуляторного сховища і розвитком зарядної інфраструктури для електромобілів. З початку року на реалізацію цих ініціатив уже було виділено 2 млрд. фунтів.

Енергосховище потужністю 50 МВт планується встановити на ВЕС Whitlee, найбільшій вітровій электростанції в країні. Після того як буде отримано дозвіл на будівництво, ScottishPower збирається почати переговори про впровадження аналогічних накопичувальних систем на інших своїх вітроелектростанціях по всій Великій Британії, з можливістю підключення акумуляторних блоків до майбутніх сонячних і вітрових установок.

Нагадаємо, що Велика Британія більше п'яти днів не використала електроенергію, що виробляється з вугілля, що стало найтривалішим періодом в історії країни з часів промислової революції.

Раніше ЕлектроВісті писали, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла показника 415,26 частин на мільйон, вперше в історії людства перевищивши рекордно високе значення в 415 частин. Про це йдеться в заяві вчених з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое