RSS
Новости
31 мая 2019, 11:57
РНБО буде розбиратися, чи готова Україна до запровадження нового ринку електроенергії з 1 липня - Данилюк
Рада національної безпеки і оборони України на засіданні буде розбиратися, чи готова Україна до запровадження нової моделі ринку електроенергії з 1 липня.

"Є різні позиції генерації, є різні позиції зарубіжних партнерів про те, коли потрібно впроваджувати ринок, чи готова зараз система, чи були вжиті заходи, щоб ринок запрацював з 1 липня. Є дуже багато питань по суті, чи готова система. Ми з цим будемо розбиратися ", - сказав секретар РНБО Олександр Данилюк в ефірі програми" Право на владу "на телеканалі" 1 + 1 " вчора.

Данилюк зазначив, що можливі наслідки абсолютно зрозумілі, тому потрібно порівняти різні сценарії.

"Це дійсно може відбитися на підвищенні тарифів, створити нестабільність. Рішення про запровадження ринку електроенергетики вже прийнято парламентом. Уряд в даний час не робить ніяких кроків, щоб проаналізувати ситуацію і сформувати позицію, чи потрібно відстрочити його введення чи ні. Тому це не рішення навіть РНБО. Ми хочемо вислухати і побачити плюси і мінуси. Тому що зараз всі сховалися за передвиборчі гасла ", - вказав він.

На 1 липня 2019 року в Україні заплановано запуск нового оптового ринку електроенергії (ОРЕ). Єдиний покупець і продавець електроенергії - ДП "Енергоринок" - ліквідується. Передбачається, що енерговиробники продаватимуть свою електроенергію за двосторонніми договорами з великими споживачами і постачальниками

Обсяг, який не буде законтрактовано по двостороннім договорам, можна буде придбати на ринку "на добу вперед" і внутрішньосуточному ринку. Їх роботу зобов'язаний забезпечити Оператор ринку, який є в даний час філією "Енергоринку". У травні НКРЕКУ дозволила структурі виконувати свої функції до перетворення в АТ (цього вимагає закон "Про ринок електроенергії").

Розрахунок плати за небаланси буде здійснюватися на балансуючому ринку, роботу якого зобов'язана забезпечити НЕК "Укренерго".

Електроенергію виробників з альтернативних джерел буде викуповувати Гарантований покупець, який також є на сьогодні філією "Енергоринку", який повинен бути перетворений в АТ. В даний час не визначено джерело компенсації різниці між "зеленим" тарифом, за яким придбати електроенергію, і ринковою ціною електроенергії. НКРЕКУ постановою №641 від 26 квітня затвердила порядок покупки електроенергії за "зеленим" тарифом і типовий договір з виробниками. Однак процес оформлення договірних відносин поки не почався.

Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки на засіданні 28 травня не зміг розглянути законопроекти про перенесення запуску нового ринку електроенергії на три місяці.

При цьому Служба безпеки України попереджає про ризики дестабілізації об'єднаної енергетичної системи України через неготовність енергетичної галузі держави до повномасштабного введення нової моделі ринку електроенергії, передбаченому законом України "Про ринок електроенергії".

Відповідний лист т.в.о. голови СБУ Іван Баканов 29 травня направив голові Верховної Ради України Андрію Парубію і прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману напередодні розгляду законопроектів про внесення змін до закону України "Про ринок електричної енергії".

Раніше ЕлектроВісті писали, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про неможливість перенесення запуску нового ринку електроенергії з 1 липня цього року на іншу дату.

Також народні депутати, члени комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олексій Рябчин та Юрій Чижмарь зареєстрували ще один законопроект №10318-1 про перенесення дати запуску нового ринку електричної енергії з 1 липня 2019 р. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое